Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dodot iespēju maskoties, karnevāls ielīksmo ģimenes

Strenčos aizvadīts biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas organizētais karnevāls, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ļoti izcēlās ar skaistām maskām un visas ģimenes iesaistīšanos to gatavošanā.
FOTO: VLADIMIRS BRJUŅINS

Kaut arī Strenči tagad iekļaujas Valmieras novadā, šajā mazpilsētā Gaujas krastā ir kāda tradīcija, kas gadiem ilgi sapulcina ģimenes ar bērniem neatkarīgi no tā, kādā novadā tās dzīvo – Valmieras, Smiltenes, Valkas vai citā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas rīkotais karnevāls bērniem. Šogad tas notika jau 27. reizi ar moto “Pasaku tēli”, kurus aizvadītajā svētdienā, 11. februārī, attēloja pavisam 109 maskas.

“Tādai tradīcijai, kas ilgusi 27 gadus, jābūt arī 30 gadus,” plānus jubilejas karnevālam jau kaļ biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas vadītāja Velga Graumane (attēlā – vidū, kopā ar karnevāla vadītājiem Sniegbaltīti un Kurmi un žūriju).

Par jaunumiem domā katru gadu

Pirmo gadu karnevālu uzņēma Strenču pamatskola savā sporta zālē, līdz tam šis pasākums notika Strenču kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Strenču kultūras centra zāle ir mīlīga, mājīga, bet pagājušajā gadā konstatējām, ka visām maskām tā ir par mazu. Tāpēc nolēmām rīkot karnevālu skolas sporta zālē, kas lieluma ziņā arī attaisnoja visas mūsu cerības. Visas karnevāla aktivitātes notika zāles iekšpusē – masku parāde, bagātīgs grāmatu galds, par ko parūpējās brīvprātīgā palīdze Inta Mengiša, rūķu kafejnīca, radošās darbnīcas, un viss bija pārskatāmi,” “Ziemeļlatvijai” stāsta biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas vadītāja Velga Graumane.

Ideja par masku karnevālu bērniem radās 1995. gadā, kad Strenčos tika nodibināta biedrības “Glābiet bērnus” nodaļa. Redzot bērnu atsaucību, biedrība turpina rīkot karnevālu gadu no gada, izņemot pandēmijas laiku ar pulcēšanās ierobežojumiem, un piesaista sponsorus un brīvprātīgos palīgus, lai karnevāls izdotos pēc iespējas iespaidīgāks, sagādājot prieku bērniem un viņu vecākiem, katru gadu ievieš ko jaunu pasākuma norisē.

Piemēram, šajā karnevālā tika padomāts, lai būtu ko darīt pašiem mazākajiem karnevāla apmeklētājiem, – mazo bērnu izklaidei tika sarūpēts bumbiņu baseins, kurā varēja gan ielēkt, gan iešļūkt, un arī par bērnu pieskatīšanu bija padomāts, šo pienākumu uzņēmās brīvprātīgā palīdze Liega Frīdvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz ar to šis jautājums bija lieliski atrisināts. Mazie baseinā ņēmās divu stundu garumā, kamēr ilga karnevāls. Paldies Liegai, kura iesaistīja savu vīru, viņš atveda bumbiņu baseinu no Valmieras uz Strenčiem, palīdzēja ienest, uzstādīt un aizveda atpakaļ,” stāsta Velga Graumane un piebilst, ka tur arī rodama karnevāla stiprā puse, – biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas biedri un brīvprātīgie palīgi organizē pasākumu, neprasot par to atlīdzību, un vēl piesaista palīgos savu ģimeņu locekļus.

Bērnus un viņu vecākus arī šogad ar savu uzvedumu izklaidēja iluzionists Dante Pecolli, viņš uz karnevālu Strenčos atbrauca jau otro gadu pēc kārtas, lai, paša vārdiem sakot, uzlādētos ar pozitīvām emocijām. Bērniem prieku sagādāja arī liels, atraktīvs Zaķis, ar viņu daudzi vēlējās kopā nofotografēties.

Maskas grib darināt visa ģimene

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mainās Strenču karnevāla viesi un tēmas, bet nemainīgs ir viens nosacījums, – ieeja šajā karnevālā ir tikai maskās. Pateicoties sponsoru atbalstam, balvas saņem visas maskas. Savukārt žūrija papildus izraugās Grand Prix jeb galveno balvu ieguvējus un trīs labākās maskas katrā no trijām vecuma grupām. Šogad žūrijai tas nenācās viegli, jo pirmo reizi karnevāla vēsturē bija ļoti daudz pašdarinātu masku, atzīst žūrijas locekle Daiga Vanaga. Maskas vērtēja arī Ilvija Ķimse, Sandra Vorpe un Ginta Ūburga.

Šajā karnevālā žūrija piešķīra trīs Grand Prix balvas, visas – ģimenēm. Vienu saņēma animācijas filmas “Zaķīšu pirtiņa” tēli – Zaķu mamma, mazie zaķēni un Mēness, otru – arī multfilmas varoņi bruņurupucis, lauva un margrietiņas, trešo – pūču ģimene.

“Šogad bija tik daudz skaistu masku kā nevienu citu gadu. Balvas bija pelnījušas visas,” ģimeņu ieguldīto darbu masku darināšanā uzteic Daiga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas vārdā Velga Graumane teic lielu paldies visiem karnevāla atbalstītājiem, jo bez viņiem šāds pasākums nevarētu notikt. Piemēram, jau no 2015. gada biedrības Strenču nodaļa sadarbojas ar uzņēmumu “Centrum Europa”, kas tai reizi gadā atvēl kancelejas preces, somas, puzles un citas mantas, un, pateicoties tam, karnevālā katra maska saņem balvu, stāsta Velga Graumane.

“Paldies arī Strenču aptiekas vadītājai Agitai Boķei. Jau daudzus gadus, arī šogad, viņa atbalsta karnevālu, atvēlot bērniem C vitamīnu. Mēs neko nevarētu izdarīt arī bez finansiālajiem atbalstītājiem. Jau vairākus gadus, arī šogad, mūsu sponsori ir uzņēmēji no Jērcēniem Aleksandrs Giņko un Andžs Zanders, mūsu sponsoru vidū ir arī komponists Arturs Maskats, uzņēmēji Valdis Graumanis un Jānis Bikiņš, medicīnas profesore Ilze Kondrāte. Dāvanu kartes šogad sarūpēja Strenču viesu nams, Valmieras drāmas teātris un Valmieras kinoteātris. Liels paldies mūsu sponsoriem un liels paldies visiem, kuri šogad palīdzēja pasākuma rīkošanā: Strenču pamatskolas direktorei Dacei Gaigalai un skolas komandai – skolas saimniecības pārzinim Aivaram Kalniņam, skolotājai Gintai Ūburgai, Strenču kultūras centra kolektīvam, mūsu biedrības komandai Daigai Vanagai, Ilvijai Kokinai, Ilvijai Ķimsei, Intai Bišofai, Mudītei Gustavai, brīvprātīgajiem palīgiem Liegai Frīdvaldei, Kristiānai Buliņai, Annai Graumanei un Lotei Laizānei,” pateicas Velga Graumane.

Tagad “Glābiet bērnus” Strenču nodaļa izvirzījusi sev mērķi – sarīkot vērienīgu 30. karnevālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tādai tradīcijai, kas ilgusi 27 gadus, jābūt arī 30 gadus,” uzsver Velga Graumane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.