Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Divu mēnešu laikā taromātos labdarībai novirzīti vairāk nekā 46 tūkstoši eiro

Ziedošanas iniciatīvas “Ziedo savu depozītu” ietvaros Latvijas iedzīvotāji laika periodā no 08.12.2022. līdz 31.01.2023. labdarībai novirzījuši depozīta maksu par 463 170 depozīta iepakojumiem jeb 46 317 eiro, no kuriem 20 023 eiro tie ziedojuši Ukrainas bēgļu bērniem, 17 051 eiro dzīvnieku patversmēs mītošajiem ķepaiņiem un 9 243 eiro trūcīgiem senioriem. Pateicoties sadarbībai ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, pirmie saziedotie līdzekļi jau ir novirzīti praktiskas palīdzības sniegšanai visos trīs labdarības virzienos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam no sirds pateicīgi ikkatram Latvijas ziedotājam par atsaucību un vēlmi palīdzēt grūtībās nonākušajiem – kaut gan ziedošanas funkcija taromātos ieviesta vien decembra sākumā, mums visiem kopā jau izdevies savākt ievērojamu naudas summu, kas ar uzticamā sadarbības partnera Ziedot.lv starpniecību tiks novirzīta dažādu vajadzību nodrošināšanai. Turklāt ieguvēja ir arī daba – pateicoties ziedotāju aktivitātei, dzērienu iepakojumi ieguvuši pavisam jaunu pievienoto vērtību, tāpēc aicinu būt tikpat aktīviem arī turpmāk, ziedojot kādam no trim labdarības virzieniem,” aicina SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Aktīvākie ziedotāji – joprojām Vidzemes reģionā un Rīgā

Dati par ziedošanas aktivitāti janvārī liecina, ka Rīgas iedzīvotāji taromātos labdarībai ziedojuši 38 % no kopējā Latvijā noziedoto iepakojumu skaita, proti,  91 061 iepakojumu jeb 9 106,1 eiro. Jāizceļ arī Vidzemes reģiona iedzīvotāji, kuri izmantojuši taromātu sniegto ziedošanas funkciju, labdarībai novirzot 4 979,5 eiro. Starp aktīvākajiem ziedotājiem ierindojas arī Pierīga un Kurzeme, attiecīgi labdarības iniciatīvām taromātos ziedojot 3 691,8 eiro un 3 066,4 eiro. Visos iepriekš minētajos reģionos dzīvojošie vislielāko naudas summu ziedojuši Ukrainas bērnu atbalstam. Līdzšinējie ziedošanas aprēķini rāda, ka dienā taromātos tiek ziedoti vidēji 960,18 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedojumi palīdz atļauties ikdienā nepieciešamo grūtībās nonākušajiem

Kā norāda organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, liela daļa senioru savu mūža nogali pavada dziļā vientulībā un pieticībā. Daudzi pat neuzdrīkstas apgrūtināt citus ar savām problēmām, taču nereti niecīgās pensijas bieži vien noved viņus neapskaužamā situācijā, kad tomēr nākas lūgt līdzcilvēku palīdzību. “Par divu mēnešu laikā saziedotajiem līdzekļiem palīdzība sniegta 15 trūcīgiem sirmgalvjiem, sešiem no viņiem apmaksājot nepieciešamos medikamentus, vienam iegādājoties vajadzīgo tehnisko palīglīdzekli, diviem trūcīgiem sirmgalvjiem nodrošinot sociālo palīdzību ar malkas iegādi un iedzīves pārvešanu uz citu dzīvesvietu, kā arī sešiem smagi un nedziedināmi slimiem sirmgalvjiem iegādājoties nepieciešamās aprūpes preces un apmaksājot uzturēšanos paliatīvās aprūpes nodaļā un pansionātā,” stāsta Rūta Dimanta.

Pirmie ziedojumi novirzīti arī 72 Ukrainas bēgļu ģimenēm ar bērniem, kuru mājas un dzīvi sagrāvusi Krievijas armija. Tagad pagaidu mājokli, darbu, skolu un draugus viņiem ir jāmeklē Latvijā. “Taromātos novirzītie ziedojumi ļāvuši 42 ģimenēm ar bērniem sniegt sociālo palīdzību, proti, iegādāties pārtiku, apģērbu, apavus un medikamentus, pieciem bērniem nodrošināt ārstniecību – 10 attīstošās ABA jeb Applied Behavior Analysis nodarbības bērniem ar autismu, deviņas logopēda nodarbības, zobārstniecības pakalpojumus, kā arī ārstniecību smagi slimam bērnam, – savukārt 25 bērniem nodrošināt datorus mācībām,” skaidro Ziedot.lv vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedotāju atsaucība arīdzan nodrošinājusi 144 pamestiem dzīvniekiem iespēju dzīvot siltumā un sagaidīt jaunos saimniekus – 72 bez saimnieka palikušiem dzīvniekiem divus mēnešus pēc kārtas apmaksāta uzturēšanās dzīvnieku patversmē, kura rūpējas par dzīvnieka labturību un palīdz atrast jaunus saimniekus un atkal kļūt par cilvēka labāko draugu.

Ziedošanas mērķi taromātos var atšķirties

Ziedošanas iespēja ir pieejama visos Latvijas taromātos, taču mazumtirgotājs “Lidl” izvēlējies citu labdarības mērķi – “Lidl” taromātos lietotāji depozīta maksu var ziedot nevis kādam no trim iepriekš minētajiem labdarības virzieniem, bet vientuļo senioru atbalsta projektam “Vecums nav vientulība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazumtirgotājs “Lidl” bija pirmais, kas, izmantojot savu veikalu taromātu tīklu, pērn Latvijā uzsāka ziedošanas iniciatīvu, aicinot ziedot atgriezto depozīta naudu aptuveni 3000 vientuļo senioru atbalstam, par kuriem ikdienā rūpējas Latvijas Samariešu apvienība. Neskatoties uz augsto inflāciju un augošajiem rēķiniem, nepilnu četru mēnešu laikā šim mērķim un projektam “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos tika ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro. Šī summa ir līdzvērtīga depozīta maksai par 48 tūkstošiem taras vienību. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubultoja un palielināja kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, ar kuru, saliekot kopā, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Par saziedoto Samarieši jau iegādājušies senioriem ikdienā nepieciešamās lietas. Pateicībā par ziedotāju atsaucību “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto, pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgām vajadzībām senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, lai veiktu aprūpi mājās,” stāsta Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Plašāka informācija par ziedošanas iniciatīvu “Ziedo savu depozītu” pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv.

Informāciju sagatavoja: Dārta Katrīne Salna, “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.