Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Divpadsmitajiem sācies eksāmenu laiks

Foto: pixabay.com

Lai gan šonedēļ Latvijas vispārizglītojošo skolu skolēniem ir pavasara brīvlaiks, 12. klases skolēniem notika centralizētie eksāmeni angļu vai krievu valodā. Nākamie centralizētie pārbaudījumi būs maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Inese Varesa informē, ka šogad centralizēto eksāmenu angļu valodā kārto 24 vidusskolas beidzēji, bet krievu valodā – 4. Viņa skaidro, ka šis mācību gads ir pēdējais, kad vidusskolēni varēja izvēlēties – kārtot centralizēto eksāmenu angļu vai krievu valodā.

Centralizētais eksāmens angļu valodā notika divas dienas  – otrdien, 15. martā, un trešdien, 16. martā. Pirmajā dienā skolēniem bija eksāmena mutvārdu daļa. Tā sastāvēja no klausīšanās uzdevuma, lasīšanas un radošiem uzdevumiem. Savukārt otrajā daļā bija jāveic rakstiskie uzdevumi.

Centralizētajā krievu valodas eksāmenā, kas notika ceturtdien, 17. martā, vidusskolēni veica abu eksāmenu daļu uzdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrai eksāmena daļai bija atvēlēts limitēts uzdevumu izpildīšanas laiks. Eksāmenu norisi vēroja eksāmena vadītājs un komisijas locekļi. Pēc eksāmena visi skolēnu darbi tika likti aploksnē un sūtīti uz Rīgu labošanai. Skolēni eksāmenu rezultātus uzzinās 29. jūnijā.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai sarežģītajos Covid-19 pandēmijas apstākļos, kad mācības notika arī attālināti, skolēni pirms eksāmeniem piedzīvoja uztraukumu. I. Varesa atklāj, ka uztraukums bijis jūtams, jo tā ir dabiska parādība – pārsvarā visi bērni piedzīvo uztraukumu pirms eksāmeniem. Kas attiecas uz mācībām attālināti, salīdzinot ar citām vidusskolām Latvijā, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12. klases skolēni šajā mācību gadā līdz šim tikai divas nedēļas bija mācījušies attālināti.

Valsts izglītības satura centrs norāda, ka šajā mācību gadā vidusskolā dažādi skolēni kārtos atšķirīgus eksāmenus – proti, paralēli vienā mācību priekšmetā notiks dažādi eksāmeni. Šogad skolēni, kuri sākuši mācības atbilstoši iepriekšējam standartam, pēdējo reizi kārtos eksāmenus atbilstoši iepriekšējiem standartiem. Šos eksāmenus kārtos tikai 12. klašu vai 3. un 4. kursu audzēkņi profesionālajās izglītības iestādēs. Vienlaikus šis ir pirmais mācību gads, kad 11. klašu skolēni vai 2. kursu audzēkņi varēs pirmo reizi kārtot eksāmenus saskaņā ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu. Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, arī šogad skolēniem nebūs obligāti jākārto ceturtais jeb izvēles eksāmens. Līdz ar to būs jākārto trīs obligātie eksāmeni: latviešu valoda, viena svešvaloda un matemātika. Ceturtais eksāmens nav obligāts, bet kārtojams pēc izvēles, ja tas nepieciešams iestājai augstākajās izglītības iestādēs. Visos eksāmenos jāsasniedz piecu procentu slieksnis, lai būtu nokārtots eksāmens. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.