Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Divām iestādēm meklē piemērotas telpas

Rūjienas ielas 3D ēkas uzturēšana pašvaldībai izmaksā dārgi, jo ēkai nepieciešams nopietns remonts, turklāt par šo ēku interesi izrādījusi SIA “Labāka Rītdiena” uzņēmējdarbības paplašināšanai, tāpēc ir nepieciešams atrast jaunas telpas Sociālajam dienestam un Valsts probācijas dienesta Valkas nodaļai.
Foto: Inga Karpova

Pašlaik viens no Valkas novada pašvaldības risināmiem jautājumiem ir par jaunu un piemērotu telpu atrašanu novada pašvaldības Sociālajam dienestam un Valsts probācijas dienesta Valkas nodaļai. Abas šīs iestādes atrodas pašvaldības nekustamajā īpašumā Rūjienas ielā 3D.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” vairākkārt ir rakstījusi, ka Rūjienas ielas 3D ēkas uzturēšana pašvaldībai izmaksā dārgi, jo ēkai nepieciešams nopietns remonts – jau vairākus gadus tiek runāts par to, ka šai ēkai tek jumts. Turklāt par šo ēku interesi izrādījusi SIA “Labāka Rītdiena” uzņēmējdarbības paplašināšanai, tāpēc ir nepieciešams atrast jaunas telpas vienai pašvaldības struktūrvienībai un vienai valsts iestādei. Sākotnēji novada pašvaldības izpilddirektoram Valdim Šaicānam bija plāns abas šīs iestādes pārvietot uz pašvaldības ēku Rīgas ielā 22. Pērn 28. novembrī notikušajā domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par vairāk nekā viena miljona eiro aizņēmuma ņemšanu administratīvās ēkas Rīgas ielā 22 energoefektivitātes paaugstināšanai. Toreiz V. Šaicāns “Ziemeļlatvijai” stāstīja, ka pēc ēkas Rīgas ielā 22 atjaunošanas ir nolemts pārplānot un izbūvēt iekštelpas. To darīs ar mērķi pārcelt uz šo atjaunoto ēku novada pašvaldības Sociālo dienestu, domājot par ērtāku piekļuvi sociālo pakalpojumu saņēmējiem un arī krietni ieekonomējot pašvaldības līdzekļus. Diemžēl novada pašvaldības saspringtās budžeta situācijas dēļ šī plāna īstenošana ir atlikta, tāpēc joprojām ir aktuāls jautājums par piemērotu telpu atrašanu abām iepriekšminētām iestādēm. Viens no variantiem bija tāds, ka Sociālo dienestu varētu pārcelt uz novada bērnu un jauniešu centra “Mice” pirmo stāvu Semināra ielā 27. Taču aizvadītajā ceturtdienā, 16. maijā, notikušajā Saimniecisko lietu komitejas sēdē deputāti, izskatot jautājumu par šīm telpām, iepazinās arī ar “Mices” pulciņu vadītāju Ārijas Dzintras Tomiņas, Daigas Soloveiko-Lazdiņas un Andas Sīmanes-Gudrinieces iesniegumu, kas adresēts pašvaldības priekšsēdētājai Gitai Avotei, viņas vietniekam Viesturam Zariņam, izpilddirektoram V. Šaicānam un novada pašvaldības deputātiem. Pulciņu vadītājas, uzzinot no “Mices” direktores Kristīnes Ganiņas par ieceri pulciņu telpas pārcelt uz ēkas neremontētā 3. stāva telpām, aicina pārdomāt šo ieceri.

“Mazākie audzēkņi, kas šurp dodas uz nodarbībām, ir tikai četrus gadus veci. Cik droši ir piedāvāt viņiem telpas 3. stāvā,” jautā pulciņu vadītājas. Turklāt viņas uzskata, ka, šādi reformējot telpas, viņas saredz reālus draudus novada bērnu izglītošanā.

Lai rastu skaidrojumu, “Ziemeļlatvija” lūdza situāciju skaidrot G. Avotei. Viņa ir arī Saimniecisko lietu komitejas locekle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sociālo dienestu uz “Mices” telpām nepārvietosim. Mēs meklējam citu variantu. “Mices” telpu pielāgošanai ir nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, un, kā zināms, šogad pašvaldībai naudas nav. “Micē” nekas netiks darīts,” situāciju komentē G. Avote. Viņa vēl pašlaik atturējās nosaukt konkrētas vietas, uz kurām varētu pārvietot gan Sociālo dienestu, gan arī Valsts probācijas dienesta Valkas nodaļu. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka šo nodaļu vada pašreizējās pozīcijas deputāts Guntis Albergs.

No neoficiāla informācijas avota “Ziemeļlatvijai” izdevās noskaidrot, ka, visticamāk, abas šīs iestādes pārcelsies uz pašvaldības administrācijas ēku Semināra ielā 9. Turklāt Rolanda Rastaka vadītā Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas jaunā mājvieta varētu būt pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 otrajā stāvā. Jurģus varētu piedzīvot arī V. Šaicāna birojs, pārceļoties uz pašvaldības administrācijas ēku Semināra ielā 29.

Ne reizi vien novada pašvaldība ir izskatījusi variantus kādu no iestādēm pārvietot uz Valkas pievārtē esošo Valkas pagasta saieta namu “Lugažu muiža”. Taču, uzzinot par šādu variantu, neviens darbinieks to nav uzņēmis ar atsaucību, jo Lugažu muiža atrodas vismaz piecu kilometru attālumā no pilsētas centra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka galvenajā administrācijas ēkā Beverīnas ielā 3 notiek vērienīgi atjaunošanas darbi.

#SIF_MAF2024

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.