Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Diskutē par apkures sākšanu un taupības režīmu

Otrdien notikušajā Valkas novada pašvaldības Saimniecisko lietu komitejas sēdē novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers deputātiem sniedza priekšlikumus, kā pašvaldībā taupīt elektrības un siltuma resursus. Foto: Inga Karpova

Ekonomikas ministrija valsts iestādes aicinājusi samazināt siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņu. Arī iedzīvotāji, gaidot jauno apkures sezonu, rosināti īpaši piedomāt par taupības pasākumiem savos mājokļos. Par to, vai arī Valkas novada pašvaldība noteikusi taupības režīmu, ne reizi vien “Ziemeļlatvijas” redakcijā interesējušies novada iedzīvotāji, īpaši akcentējot, ka nereti dienas laikā dažviet pilsētā visas dienas garumā nav izslēgtas apgaismes laternas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaidrojumu par turpmāko pašvaldības rīcību taupības pasākumu ieviešanā un citiem jautājumiem “Ziemeļlatvijai” sniedz novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers.

Pašvaldības izpilddirektors informē, ka par taupības pasākumiem enerģētikā (siltums, elektrība) detalizēti tika spriests otrdien, 20. septembrī, notikušajā Saimniecisko lietu komitejas sēdē. Savukārt, kas attiecas uz dienas laikā neizslēgtajām apgaismes laternām, A. Zābers skaidro: “Ja iedzīvotāji pamana dienā ieslēgtu ielas apgaismojumu kādā vietā, tas nozīmē, ka apgaismojums tobrīd tiek regulēts.” 

“Jauno apkures sezonu plānojam uzsākt, visticamāk, ar 1.oktobri. Galvenais faktors, kas ietekmē apkures sezonas sākumu – āra gaisa temperatūra. Ja āra temperatūra piecas dienas nav pārsniegusi plus astoņus grādus, apkure jāieslēdz. Savukārt skolās, bērnudārzos un iestādēs centrālais siltums tiek padots pēc iestādes vadītāja izvērtējuma un lūguma uzsākt apkures sezonu,” norāda A. Zābers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” jau vēstīja, ka, pamatojoties uz 30. jūnija novada pašvaldības domes sēdes lēmumu, ar 2022. gada 1. oktobri stāsies spēkā cenu izmaiņas centralizētā tīklā piegādājamajai siltumenerģijai un ūdenssaimniecības pakalpojumiem.

Novada domes deputāti apstiprinājuši siltumenerģijas realizācijas tarifus nākamajiem apkures periodiem, līdz jauna tarifa apstiprināšanai: maksa  par vienu MWh dzīvojamās ēkās ar centralizēti piegādāto siltumenerģiju – 81,57 eiro bez PVN; maksa par viena kubikmetra ūdensvada ūdens uzsildīšanai patērēto siltumenerģiju – 8,24 eiro bez PVN.

Vakar “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju Intu Krušku. Viņa stāsta, ka līdz šim (pirmdienai) abās bērnudārza ēkās Ausekļa ielā 44 un Puškina ielā 10 siltums vēl nav padots. Taču, veicot apgaitu, iestādes vadītāja lūgs pašvaldību uzsākt apkures sezonu Puškina ielas ēkā, jo šī ēka nav siltināta, līdz ar to telpas ir pārāk vēsas un mitras. Savukārt Ausekļa ielas ēkā situācija saistībā ar temperatūru grupas telpās ir pieņemama un apkure vēl nav nepieciešama. Savukārt Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga stāsta, ka skolas ēkā Ausekļa ielā 5 situācija ar temperatūru telpās ir pieņemama, bet ēka Raiņa ielā 28 gan esot auksta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lūgsim pašvaldību, lai šonedēļ pieslēdz apkuri Raiņa ielas ēkai, jo tā ir mūra ēka, tāpēc, salīdzinot ar otru skolas ēku, te vienmēr temperatūra ir zemāka. Turklāt noteikumi paredz, ka katru starpbrīdi vismaz desmit minūtes klašu telpas ir jāvēdina pie pilnībā atvērtiem logiem, līdz ar to telpās arī ieplūst dzestrais gaiss,” skaidro ģimnāzijas direktore.

“Ziemeļlatvija” ielūkojās Latvijā populārā laika zīmju vērotāja Viļa Bukša “Twitter” ierakstā, kur viņš  prognozē, ka  septembra otrajā pusē laiks varētu saglabāties līdzīgs kā tagad – temperatūrai pēcpusdienās svārstoties ap plus 12–19 grādiem. Skaidrajās bezvēja naktīs dažviet iespējamas nelielas rudens salnas, temperatūrai pazeminoties zem nulles.

Oktobra pirmajā pusē, pēc Bukša domām, vēl iespējams salīdzinoši jauks un pārsvarā sauss laiks – gaisa temperatūra robežās no plus 9 līdz 14 grādiem. Vēlāk, oktobra otrajā pusē, dienas rudenīgi vēsas un vairāk nokrišņu. Oktobra pēdējā nedēļā lietum jau pievienosies sniega graudi un slapjš sniegs.

Savukārt meteorologs Toms Bricis vēsta, ka šogad septembri droši var saukt par oktobri – tas ir aukstākais pēdējo 29 gadu laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.