Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dikļos izskanēs noskaņu koncerts “Augusta debesīs” ar Shipsea, Laimu Jansoni un Miķeli Putniņu

Foto: Aiga Redmane

20. augustā plkst. 18.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos izskanēs noskaņu koncerts “Augusta debesīs”, kurā muzikālos stāstus stāstīs ģitārists, solists un dziesmu autors Miķelis Putniņš no grupas “Ezeri”, koklētāja un etnomuzikoloģe Laima Jansone un mūziķis Jānis Šipkēvics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noskaņu koncertsērija “Augusta debesīs” ir tradicionāls notikums Dikļos, kas notiks jau ceturto reizi un kas godina režisoru Uģi Brikmani un viņa vērtības, uzturot kopīgo kultūras mantojumu Dziesmu svētku šūpuļvietā.

“Ļaudis ir aicināti uz vieglu un patriotisku noskaņu koncertu, kurā savijas virtuozas improvizācijas ar melodiskām dziesmām, un tas viss ar skatu “Augusta debesīs”. Uģis Brikmanis ir tas, kurš loloja un cēla Neikena dabas koncertzāli no jauna, bet mēs turpināsim to ievizēt un ieskandināt. Dikļi ir vieta, kurā ļaudis pulcējušies pirmajiem dziedāšanas svētkiem, vieta, caur kuru modusies tautas apziņa, un šobrīd mums aizvien vairāk ir jāizkopj savas vērtības,” stāsta koncerta mākslinieciskā vadītāja Laima Jansone.

Par koncerta tituldziesmu izvēlēta Imanta Ziedoņa un Renāra Kaupera, Raimonda Tigula un Laimas Jansones “Augusta debesīs”. Koncertā skanēs gan latviešu tautas dziesmas, gan mūziķa Jāņa Šipkēvica autordarbi un Laimas Jansones kokles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uģis Brikmanis bija režisors visiem lielajiem pasākumiem, kuri notika Neikenkalna dabas koncertzālē: “Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem – 150!”, folkloras festivālam “Baltica”, deju uzvedumam “No zobena saule lēca”, kas pirmo uzvedumu dabā piedzīvoja tieši Dikļos, Dziesmu svētku modelēšanas koncertam. Viņš ticēja, ka laba mūzika, labi vārdi, vienošanās kopīgā dejā ir
veids, kā atklāt kultūrvēsturisko, leģendām apvīto vietu patieso dabu.

2020. gadā dabas koncertzālē tika uzstādīta spoguļtērauda piemiņas plāksne “Vēstule no Uģa”, kas reizē ir arī vēstījums no Uģa Brikmaņa. Plāksnes spogulis simbolizē viņa gaismas ceļa ideju, kas ik dienu iet kopā ar tautu un ik reizi, kad Neikenkalna dabas koncertzālē norisināsies pasākumi, Uģa Brikmaņa paustajos vārdos spoguļosies koristu un dejotāju tautas tērpu raksti, tā mūžīgi turpinot viņa ideju. Plāksnes autors ir mākslinieks Ivars Mailītis, un tās izgatavošana finansēta no ienākumiem, kas gūti no pirmā koncerta “Augusta debesīs” biļešu pārdošanas.

Uģis Brikmanis aizgāja mūžībā  2018. gada augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un koncerta norises dienā Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē, tās cena ir 15 EUR.

Informāciju sagatavoja: Nora Urbāne, Valmieras novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.