Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dievnams atver durvis Ukrainas atbalstam

Palsmanes luterāņu baznīca uz divām stundām atvēra savas durvis, lai cilvēki varētu ienākt, lūgties par Ukrainas tautu, iedegt svecīti tās atbalstam un ziedot. Foto: Ilva Pētersone

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas tautai, Palsmanes luterāņu baznīca aizvadītajā mēnesī uz divām stundām atvēra dievnama durvis, aicinot ikvienu, kurš vēlas būt kopā ar Ukrainu domās, ticībā un lūgšanās, ienākt baznīcā lūgties, aizdegt svecīti vai ziedot, lai saziedoto tālāk varētu ieskaitīt Ziedot.lv kontā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu stundu laikā tika saziedoti 288 eiro, informē Palsmanes pagasta biedrības “Māsas Veronikas” amatpersona Inita Zaharčuka.

Šo ziedojumu vākšanas akciju rīkoja Palsmanes luterāņu draudze sadarbībā ar idejas iniciatori biedrību “Māsas Veronikas”.

“Vienojāmies, ka katrs varēs atnākt un aizlūgt par sev mīļajiem, tuvajiem cilvēkiem, jo daudziem palsmaniešiem ir saikne ar Ukrainu, daudzas Palsmanes meitenes pat pārcēlušās uz turieni dzīvot un arī tagad ir Ukrainā,” teic Inita Zaharčuka. Arī viņai ar Ukrainu ir radnieciska saikne, un tieši viņa uzņēmās noformēt dievnamu, lai Ukrainas krāsu un simbolu izmantošana uzrunātu baznīcā tobrīd ienākošo cilvēku dvēseli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, ka cilvēki divu stundu laikā (no pulksten 17 līdz 19) saziedoja 288 eiro, Inita Zaharčuka vērtē atzinīgi, lauku teritorijai tā esot liela summa, kas savākta tik īsā laika sprīdī.

Foto: Ilva Pētersone

Daudzi cilvēki arī nākuši nolikt svecītes gan dievnamā pie altāra, gan ārpusē pie baznīcas.

To, vai Palsmanes baznīcā tiks sarīkota vēl kāda līdzīga ziedojumu vākšanas akcija Ukrainas atbalstam, biedrība “Māsas Veronikas” šobrīd nevar pateikt, – tas būs atkarīgs gan no tā, kas turpmāk notiks Ukrainā, gan arī no Palsmanes luterāņu draudzes vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, Valsts kultūrkapitāla fonds nesen apstiprinājis biedrības “Māsas Veronikas” iesniegto projektu par Palsmanes luterāņu baznīcas kroņluktura restaurāciju un piešķīris līdzfinansējumu 5000 eiro apmērā. “Jau tiek gatavots līgums. Ar savu līdzfinansējumu piedalīsies arī Palsmanes evaņģēliski luteriskā draudze, taču vēl pietrūkst  naudas, lai Palsmanes baznīcas  kroņlukturis pilnībā atdzimtu tāds, kāds tas ir redzams 1939. gadā uzņemtā  fotogrāfijā – pilnā apjomā, ar skaistiem kokgriezumiem, vīnogu ķekariem, un vairāk nekā 50 svecēm. Meklējam sponsorus, kuri varētu ziedot, lai kroņlukturi atjaunotu pilnībā. Savukārt restaurācijas pirmā kārta varētu noslēgties šī gada decembrī,” stāsta Inita Zaharčuka.

Palsmanes evaņģēliski luteriskā draudze jau ir īstenojusi citu projektu “Palsmanes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa logu restaurācija” sadarbībā ar biedrību “Abulas lauku partnerība” un Lauku atbalsta dienestu, un ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas līdzfinansējumu.

Projekta laikā tika restaurēti četri baznīcas torņa logi un trīs palodzes. Šobrīd projekts ir no­slēguma procesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.