Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dienu sabojā “pazudis” autobuss

Lauku maršrutos, kur sabiedriskais transports kursē ļoti reti, pat tikai reizi nedēļā, pasažieri var nonākt neapskaužamā situācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāds no pasažieriem izkratīja sirdi “Ziemeļlatvijai”, izstāstot savu stāstu, kas beidzās laimīgi, pateicoties tikai veiksmei un garāmbraucēju atsaucībai.

Cilvēks stāvējis pieturā Lipši, Valkas pagastā, gaidot autobusu agrajā rīta reisā Smiltene–Aumeisteri–Valka. Valkas autoostā viņam vajadzējis tālāk pārsēsties Rīgas autobusā, lai tiktu pie ārsta, uz kura konsultāciju pierakstu gaidījis trīs mēnešus.

“Gaidu, bet autobusa nav. Līst. Zvanu uz Smiltenes autoostu, kur atbild, ka autobusa nav, un viss. Es tiku uz Valmieru, mani paņēma garāmbraucēji. Ceļā redzēju katrā pieturā vismaz četrus cilvēkus, kuri stāvēja un gaidīja autobusu,” sašutis par “pazudušo” reisa autobusu stāsta pasažieris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar uzņēmumu SIA “VTU Valmiera”, kas šajā Vidzemes reģionā nodrošina pasažieru pārvadājumus. SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare uzņēmuma vārdā atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām un izskaidro situāciju, kāpēc tāda todien, 15. septembrī, radās.

“Autobusam, braucot no garāžas uz Smiltenes autoostu, radās tehniska problēma, kā rezultātā tas nevarēja turpināt ceļu. Rezerves autobusa šajā dienā nebija. Reisa Smiltene–Aumeisteri–Valka autobuss no Smiltenes autoostas izbrauc pulksten 7, lielākā daļa autobusu šajā laikā jau ir izbraukuši reisos, tāpēc izšķiršanās notika, vai vest skolēnus uz skolu Blomē un pirmsskolas vecuma bērnus uz dārziņu Variņos, vai veikt reisu Smiltene–Aumeisteri–Valka. Tika pieņemts lēmums par labu skolēniem, jo reisu Smiltene–Aumeisteri–Valka izmanto mazāk pasažieru,” skaidro Zane Bulmeistare.

“VTU Valmiera” arī informē, ka no šī gada 5. maija līdz 4. augustam otrdienās un piektdienās šajā reisā kursēja papildu autobusi, taču reisus izmantoja, maksimums, trīs pasažieri, līdz ar to pasūtītājs – valsts SIA “Autotransporta direkcija”– pieņēma lēmumu reisus slēgt.

Kādā no nākamajiem laikraksta “Ziemeļlatvija” numuriem rakstīsim, kādi faktori ietekmē reisu nodrošinājumu uzņēmumā “VTU Valmiera”, ar kādām problēmām pasažieru pārvadātājiem nākas saskarties un kā tas ietekmē iedzīvotājus, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.