Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dienā apkalpo vidēji 30 apmeklētājus

Foto: lvportals.lv

Lai drukātā formātā saņemtu vakcinēšanās vai pārslimošanas ar Covid-19 sertifikātu, daudzi novada iedzīvotāji meklē palīdzību Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Rīgas ielā 25. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā vadītāja Baiba Vorobjeva stāsta, ka iestāde apmeklētājus pieņem, iepriekš sazvanoties un pierakstoties uz konkrētu apmeklējuma laiku. Zvanīt var uz tālruni 66954878 vai 26442285 klientu apkalpošanas speciālistei Aksanai Markovičai. Iestādes vadītāja gan piebilst, ka neviens apmeklētājs, arī tas, kurš nav iepriekš pieteicis ierašanos, netiek dzīts prom. Darbinieces ir saprotošas, jo zina, ka daudzi apmeklētāji ieradušies speciāli no laukiem, lai saņemtu sertifikātu. Daudziem no tiem nav internetbankas, tāpēc viņi nevar autentificēties interneta vietnē www.covid19sertifikats.lv.

Saņemot rakstisku piekrišanu un pilnvarojumu rīkoties ar personas datiem, speciālistes  apmeklētājiem papīra formā izdrukā sertifikātus. B. Vorobjeva secina, ka iestādi apmeklē ne tikai pensijas vecuma cilvēki, bet arī gados jaunāki. Viņiem mājās nav printera, tāpēc nevar izdrukāt sertifikātu, jo neuzticas savā mobilajā telefonā ielādētajai aplikācijai. To pamatojot ar varbūtību, ka telefons pašā nepiemērotākajā brīdī var izlādēties vai saplīst.

Vidēji dienā novada VPVKAC speciālistes uzklausa un apkalpo ap 30 apmeklētāju. B. Vorobjeva atgādina, ka iedzīvotājiem, kuriem ir pieejami autentifikācijas rīki – internetbanka, eID karte un mobile ID ‒, šos sertifikātus var izdrukāt arī novada Centrālajā bibliotēkā Rīgas ielā 21. Garākām darba sesijām (līdz vienai stundai) pie bibliotēkas datoriem nepieciešams iepriekš pieteikt vēlamo apmeklējuma laiku, izmantojot e-pastu val­kasbiblioteka@valka.lv vai zvanot uz tālruni 64723672 vai 29136199. Bibliotēka turpina apkalpot lietotājus darba dienās no pulksten 10 līdz 18, sestdienās no pulksten 9 līdz 14. Bibliotēkas telpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 20 apmeklētāju.

Novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre, metodiķe Aija Rudīte stāsta, ka cilvēki ierodas bibliotēkā ar mērķi izdrukāt savus sertifikātus. Taču viņa var sniegt atbalstu tikai tiem, kuriem ir autentifikācijas līdzekļi – internetbanka vai eID karte. Diemžēl vairumam senioru ir tikai pase, tāpēc bibliotēkas darbinieces viņiem iesaka doties uz novada VPVKAC.          

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.