Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dibinās biedrību Mēru muižas attīstībai

Topošās biedrības “Mēru muižas attīstībai” valdē darbosies arī Signe Boka (no labās), Alise Millere un Rolands Boka. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Ir ielikts pamats nevalstiskas organizācijas, biedrības “Mēru muižas attīstībai” dibināšanai. Svētdien, 21. janvārī, Mēru muižā Bilskas pagastā pavisam 17 domubiedri satikās šīs biedrības dibināšanas kopsapulcē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība vēl nav nodibināta, vēl tiks nosūtīts iesniegums Latvijas Republikas Uzņēmu reģistram, taču pirmie soļi šajā virzienā jau ir sperti, informē biedrības “Mēru muižas attīstībai” nākamā valdes priekšsēdētāja Signe Boka.

Sanāksmē arī tika izlemts, ka biedrības valdē darbosies septiņi cilvēki, konkrēti jau zināms, ka tie būs Signe Boka, Alise Millere, Rolands Boka, Jogita Lucāne, Zigmunds Treisners, Uģis Ozoliņš un Varis Kondratjevs.

Kamēr biedrība “Mēru muižas attīstībai” vēl nav reģistrēta, biedrus tajā neuzņems, taču jau tiek domāts par “WhatsApp” grupu. Visa informācija par biedrības plānotajām aktivitātēm tiks paziņota tajā, un interesenti biedrībai varēs piepulcēties ar šīs grupas starpniecību. Kad biedrība būs reģistrēta, tai “Facebook” būs savs konts un vietne, kā pievienoties “WhatsApp” grupai skaidro Signe Boka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka biedrība “Mēru muižas attīstībai” tiek dibināta sabiedriskā labuma darbību veikšanai, labdarības akciju un pasākumu organizēšanai ar mērķi piesaistīt investīcijas kultūrvēsturisko vērtību atjaunošanai, remontam, jaunu ēku izbūvei, kas vērsts uz Mēru muižas kompleksa saglabāšanu, restaurēšanu un uzturēšanu.

“Sanāksmē ieskicējām pirmās aktivitātes. Ja novada pašvaldība neieliks 2024. gada budžetā Bilskas pagasta pārvaldes plānotos 55 000 eiro muižas jumta remontam, tad tas būs pirmais pasākums, kam mēs vāksim ziedojumus. Ja pašvaldība šo summu jumta remontam apstiprinās, tad vāksim muižas ēkas logu maiņai. Spriedām arī par labdarības pasākumiem, ko varētu rīkot Mēru muižā, piemēram, masku balli februārī un māju kafejnīcu dienas vasarā,” stāsta Signe Boka.

Jau rakstījām, ka Smiltenes novada deputāti ar balsu vairākumu nolēma Smiltenes novada pašvaldības īpašumu “Mēru muiža” nepārdot izsolē, bet sadarboties ar vietējo kopienu, meklējot risinājumus, kā šo īpašumu veiksmīgi apsaimniekot. Signe Boka, Alise Millere un viņu domubiedri, citi novada iedzīvotāji, pirms tam paveica lielu darbu, sarīkojot kampaņu, lai Mēru muiža netiktu pārdota un paliktu pašvaldības īpašumā, kā arī piedāvāja vietvarai savu redzējumu šī īpašuma apsaimniekošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.