Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Deputātiem drīz jālemj par Variņu pamatskolas likvidāciju

Ceturtdien, 22. februārī, notiks Smiltenes novada domes sēde, kurā katram no sēdē klātesošajiem deputātiem būs jāpieņem lēmums, kā balsot jautājumā par Variņu pamatskolas slēgšanu – atbalstīt šādu lēmuma projektu vai neatbalstīt.
Otrdien, 13. februārī, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē klātesošie deputāti ar balsu vairākumu nolēma virzīt uz domes sēdi lēmuma projektu par Variņu pamatskolas reorganizāciju, skolu likvidējot, un reorganizāciju pabeidzot ne vēlāk kā līdz šī gada 31. augustam.
Direktore pārmet neieklausīšanos skolas viedoklī
Lēmuma projektā paredzēts slēgt Variņu pamatskolu ar 1.–9. klasi, bet tās pirmsskolas grupiņas nododot Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādei ar realizācijas vietu Variņos.
“Šis jautājums ir jau izrunāts daudzās darba sanāksmēs ar skolas vadību, deputātiem, un, manuprāt, ļoti izdiskutēts. Pēc pēdējās sarunas ir sagatavots lēmuma projekts par Variņu pamatskolas reorganizāciju, un virzām šo lēmuma projektu uz domes sēdi,” komitejas sēdē norādīja pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vadītāja Inga Ērgle.
Lai nodrošinātu Smiltenes novada pašvaldības finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu, veidotu optimālu un kvalitatīvu izglītības sistēmu, ir nepieciešams veikt izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, kas paredz izglītības iestādes “Variņu pamatskola” likvidāciju, norādīts lēmuma projektā.
Pēc pašvaldības Juridiskās nodaļas ierosinājuma līdz domes sēdei tiks izlemts, vai lēmuma projektā vārdu “reorganizācija” aizstāt ar vārdu “likvidācija”, jo faktiski Variņu pamatskola tiek slēgta jeb likvidēta.
Variņu pamatskolā šajā mācību gadā 1.–9. klasē ir 57 skolēni, viņus māca 14 pedagogi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.