Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti neuzticas Valgas mēram un domes priekšsēdētājam

Valgas pagasta padomes sēde. FOTO: ARVO MĒKSS

Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims informē “Ziemeļlatviju”, ka ir izteikta neuzticība Valgas pašvaldības vadībai, par kuru balsos nākamajā domes sēdē. Tomēr, visticamāk, tas neizdosies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā trešdienā daži Valgas domes deputāti iesnieguši neuzticības izteikšanu Valgas pašvaldības vadītājai Monikai Rogenbaumai (Vēlētāju apvienība) un domes priekšsēdētājam Lauri Drubinam (Reformu partija).

“Pašvaldības darbības mēraukla ir administratīvā kapacitāte, sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte un pieejamība. Šodien Valgas pašvaldības valdošās koalīcijas darbības pamatā ir personīgās un politiskās ambīcijas. Daudzi lēmumi ir pieņemti politisku apsvērumu dēļ, lai nostiprinātu varu. Pašvaldību raksturo nespēja saimniekot, kā rezultātā ir iedragāta arī Valgas reputācija,” skaidroja deputāte Estere Karuse, kura ir domes Centra partijas frakcijā.

Neuzticības izteikšanu parakstījuši astoņi domes deputāti. Tie ir opozīcijā esošās Centra partijas frakcijas deputāti Estere Karuse, Anastasija Kikasa, Alars Nēme, Jūlija Belova, Valentīna Meļehova un Oļegs Vahrins, kā arī deputāti Reinis Randvers un Andress Iļaks. “Arī Ants Tīslers no Centra partijas frakcijas vēlējās atbalstīt neuzticības izteikšanu, taču viņš tehnisku iemeslu dēļ nevarēja parakstīties,” sacīja E. Karuse.

Kā neuzticības izteikšanas iemeslu E. Karuse minēja, ka, viņuprāt, pašvaldībā izglītības sistēmas pārkārtošana notiek sasteigti, uz projekta pamata un neņemot vērā padomju viedokļus. “Pašvaldību vadītāju neizdarība un neprasme radījusi apjukumu personāla komplektēšanā, mainījušās daudzas amatpersonas un vairākas struktūrvienības ilgstoši palikušas bez vadītāja. Nepamatoti tiek ignorēti deputātu ziņojumi un piezīmes, kas norāda uz nepilnībām un problēmām pašvaldības vadībā. Daudzi dokumenti, kas skar pašvaldības dzīvi, ir nepamatoti klasificēti. Tas norāda uz faktu, ka tā nav atvērta un iekļaujoša vadība. Padome ir jāvada cilvēkam, kurš ar visu uzmanību un enerģiju var koncentrēties domes vadīšanai. Nav pieļaujams, ka domes sēdēs netiek ievērots reglaments un sēžu protokoli neatspoguļo reāli notiekošo,” piebilda E. Karuse.
Par neuzticības izteikšanu dome 25 deputātu sastāvā balsos nākamajā sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.