Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Depozīta produktu skaits veikalos turpina pieaugt; nodoti vairāk nekā 94 000 depozīta iepakojumu

Šodien, 1. martā, aprit mēnesis, kopš Latvijā darbojas dzērienu iepakojumu depozīta sistēma. Līdz šim taromātos nodoti vairāk nekā 94 000 depozīta iepakojumu un, salīdzinot ar februāra vidu, nodoto iepakojumu skaits pieaudzis vienpadsmit reizes, kas saistīts arī ar veikalu plauktos pieaugošo depozīta produktu skaitu. Februārī tāpat iekārtoti un atvērti 99 jauni automatizētie depozīta punkti, kā arī uzstādīti vēl 70 taromāti, tādējādi kopējam uzstādīto taromātu skaitam sasniedzot 906, no kuriem 849 taromāti ir pieejami iepakojumu nodošanai. Plānots, ka līdz 1. maijam Latvijā darbosies vairāk nekā 1400 depozīta punktu – automatizētie un manuālie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Depozīta sistēmas pirmais mēnesis ir noritējis pēc plāna – esam būtiski paplašinājuši depozīta punktu pārklājumu, iekārtojot jaunas iepakojumu pieņemšanas vietas. Vienlaikus ar katru nedēļu pieaug tirgū laisto depozīta produktu skaits, kā arī taromātos nodoto iepakojumu apjoms, kas apliecina, ka depozīta sistēma uzņem apgriezienus un pakāpeniski ienāk iedzīvotāju ikdienā,” stāsta SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Turpinot depozīta sistēmas infrastruktūras paplašināšanu, līdz 1. martam iekārtoti papildu 99 automatizētie depozīta punkti (kopumā 835 automatizētie depozīta punkti), kā arī uzstādīti vēl 70 taromāti (kopumā 906 taromāti). Infrastruktūra turpinās paplašināties arī pēc tam, un plānots, ka līdz 1. maijam Latvijā darbosies vairāk nekā 1400 depozīta punktu.

Arī veikalu plaukti pārejas perioda laikā turpina pakāpeniski piepildīties ar depozīta produktiem, savukārt līdz ar 1. maiju lielākā daļa tirgū laisto dzērienu būs depozīta iepakojumā. “Šobrīd Latvijas dzērienu ražotāji veic aktīvu darbu, lai pēc iespējas ātrāk saražotajai produkcijai  piemērotu dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu, taču jāsaprot, ka šāda pāreja nevar notikt pāris dienās. Saskaņā ar nozares aplēsēm pirmā depozīta sistēmas darbības mēneša beigās  20 % no saražotās produkcijas ir ar Latvijas depozīta zīmi, savukārt martā jau vairāk nekā puse no saražotās produkcijas būs depozīta iepakojumā. Saražotās produkcijas pielāgošana depozīta sistēmai prasa zināmu laiku un materiālos ieguldījumus, kam ražotāji savlaicīgi ir gatavojušies un dara visu iespējamo, lai veikalu plauktos pēc iespējas drīzāk būtu pieejami dzērieni depozīta iepakojumā. Vienlaikus jāņem vērā, ka arī tirdzniecības vietās ir izveidojušies produkcijas uzkrājumi bez depozīta zīmēm,” komentē Latvijas Alus Darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāra laikā Latvijas iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši kopumā 94 392  tukšos depozīta iepakojumus (361 dažādu veidu produkts no 50 dzērienu ražotājiem) un, salīdzinot ar februāra vidu (8552 iepakojumi līdz 14.02.), nodoto iepakojumu skaits ir pieaudzis 11 reizes. Depozīta iepakojumi nodoti kopumā 746 dažādos automatizētajos depozīta punktos. Populārākie produkti, kas tikuši nodoti depozīta sistēmā februāra laikā, ir:

  • Gāzētā dzeramā ūdens “Aset” 1,5L pudeles;
  • Negāzētā dzeramā ūdens “Aset” 1,5L pudeles;
  • Alus “Miezītis Stiprais” 1L pudeles;
  • Alus “Mežpils Tradicionālais” 0,5L pudeles;
  • Alus “Holsten” 0,5L skārdenes;
  • Alus “Grunberger” 0,5L skārdenes;
  • Alus “Cēsu Premium Original” iepakojumi;
  • Gāzētā dzēriena “Coca-Cola” 1L pudeles;
  • Alus “Tuborg” 0,5L skārdenes;
  • Alus “Valmiermuižas gaišais” 0,5L pudeles.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” “Facebook” un “Instagram” kontos.

Informāciju sagatavoja: Dārta Katrīne Salna, “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.