Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Deju kolektīvu izveido pusaudzes

Launkalnes tautas nams. Foto: smiltenesnovads.lv

Launkalnē ir par vienu radošu kolektīvu vairāk, bet tas ir ļoti atšķirīgs no citiem Smiltenes novada amatiermākslas izpausmes veidiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir radošā deju apvienība “Dzirksteles”, ko nodibinājušas trīs vietējās meitenes: Marta Baltere (6. klase),  Karlīna Paula Ciemiņa  (4. klase) un Paula Emīlija Puķīte (3. klase).

Viņu sniegto oriģināldeju koncertu ar pašu dalībnieču horeogrāfiju interesenti varēs redzēt šomēnes 27. janvārī pulksten 17.30 Launkalnes tautas namā.

“Meitenes darbojas pašas uz savu galvu, sāka domāt dejas un dejot pērn vasarā. Pirmo mini koncertu ar trijām dejām sniedza uz Jāņiem. Tagad deju ir vairāk – kādas astoņas, gan solo, gan tādas, ko dejo visas trīs kopā. Kārtīgs koncerts sanāk.  Domājām, kāpēc ne? Aiziet!” stāsta Martas Balteres mamma Signe Baltere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atbalsta meitenes ar padomu, tikai nedaudz ievirzot, bet koncertā palīdzēs kā skaņu operatore. Viss pārējais ir pašu meiteņu ziņā – horeogrāfija, koncerta scenārijs, tērpi.

Signe piebilst, ka  apvienības “Dzirkstele” izvēlētais žanrs ir laikmetīgā deja. To Raunas bērnu un jauniešu laikmetīgās dejas grupā “Lidoņi” dejo arī Marta Baltere.

“Varbūt Martai no tā arī ir iedvesma, kaut gan viņai jau pirms šīm dejām ļoti patika dejot. Maziņa būdama, sniedza mums koncertu. Viņa ir pirmais punktiņš, kas tagad visus savāca kopā,” stāsta Martas mamma.

Deja nav sveša arī Karlīnai un Paulai, viņas dejo tautiskās dejas Smiltenes “Buciņos”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.