Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dejotāji jau ver vaļā Laimas dārzu

Aizvadītajā nedēļā Smiltenē 18 skolēnu tautas deju kolektīvi no Smiltenes un Valkas novadiem rādīja žūrijai, cik labi sagatavojušies nākamgad gaidāmajiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. FOTO: PĀRSLA KUPRIŠA

Latvijā sākušās skolēnu tautas deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes – skates, gatavojoties nākamgad gaidāmo XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam “Es atvēru Laimas dārzu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā 17 dejas no lielkoncerta repertuāra apgūst un svētkiem gatavojas gandrīz tūkstotis deju kolektīvu. Smiltenes un Valkas novadu skolu jaunatnes tautas deju kolektīviem koprepertuāra pārbaude – skate notika 11. aprīlī Smiltenes Kultūras centrā.

Skatē piedalījās 18 izglītības un kultūras iestāžu deju kolektīvi no abiem novadiem.

Katrs kolektīvs dejoja divas dejas, vienai no tām bija jābūt no deju lielkoncerta “Es atvēru Laimas dārzu” repertuāra, otra varēja būt pēc brīvas izvēles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skati vērtēja Valsts izglītības satura centra žūrijas komisija: Indra Ozoliņa – horeogrāfe, Siguldas novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītāja, Siguldas Valsts ģimnāzijas deju ansambļa “Vizbulīte” mākslinieciskā vadītāja, Arvils Noviks – horeogrāfs, Dobeles novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs, Krimūnu tautas nama bērnu deju kolektīva “Bitītes” vadītājs un Jelgavas Kultūras centra deju kolektīva “Vēja zirdziņš” pedagogs un Reinis Rešetins – horeogrāfs, deju pedagogs, Smiltenes Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Ieviņa” vadītājs.

Kopumā iegūti seši augstākās pakāpes diplomi, septiņi I pakāpes diplomi un pieci II pakāpes diplomi.

“Esam gandarīti par deju kolektīvu novērtējumu. Paldies visiem dejotājiem un vadītājām par ieguldīto darbu, kā arī īpaši ir novērtējams vecāku atbalsts, lai iecerētais izdotos,” teic Smiltenes novada dziesmu svētku koordinatore Inga Sīmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstāko pakāpi ieguva: Apes Kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Nebēdnieki” 3.–6. klase (45 punkti no 50 iespējamiem), vadītāja Dace Ķelpe, Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra (BJIIC) bērnu deju kolektīvs “Buciņi” 2. klase (45 punkti), “Buciņi” 3. klase (47 punkti), “Buciņi” 4.–6. klase (46 punkti), “Buciņi” 6.–7. klase (45 punkti), jauniešu deju kolektīvs “Buku studija” (45 punkti). Visu kolektīvu “Buciņi” vadītāja ir Ieva Atare.

I pakāpes diplomus saņēma: Smiltenes BJIIC bērnu deju kolektīvs “Buciņi” 1. klase (42 punkti), “Buciņi” 1.–2. klase (42 punkti), Smiltenes BJIIC bērnu deju kolektīvs “Dadzīši” 5.–9. klase (42 punkti), vadītāja Marita Rieksta-Krivjonoka, Apes Kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Nebēdnieki” 1.–4. klase (41 punkts), Valkas novada bērnu un jauniešu centra “Mice” jauniešu deju kolektīvs “Vendīgs” (40 punkti), vadītāja Vineta Skutāne, Raunas pamatskolas 2.–3. klases deju kolektīvs (40 punkti), vadītāja Madara Podniece, Grundzāles kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Rieda” (40 punkti), vadītāja Inga Ķestere.

Ar II pakāpes diplomiem tika novērtēti: Grundzāles pamatskolas deju kolektīvs “Riedēni” 5.–9. klase (39 punkti), vadītāja Inga Ķestere, Valkas novada BJC “Mice” “Vendīga studija” (37 punkti), vadītāja Vineta Skutāne un “Vainadziņš” (37 punkti), vadītāja Inga Aleksejeva, Gaujienas tautas nama deju kolektīvi “Kastanītis” (33 punkti) un “Mazais Kastanītis” (36 punkti), šo abu kolektīvu vadītāja Eva Kauliņa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē notikušo skolēnu deju kolektīvu skati atzinīgi vērtē žūrijas komisijas priekšsēdētāja Indra Ozoliņa. “Bērni bija ļoti atraisīti, nebija spriedzes. No skatītāju viedokļa skate norisinājās ļoti pozitīvi, gaiši un diezgan pārliecinoši. Vislabāk mani iepriecināja “Buciņi” un “Buku studija”.

Varbūt dažai skolotājai vēl ir darbiņš priekšā un pamācīšanās no labākajiem, bet kopīgie rezultāti ir pat ļoti labi. Ir arī prieks par to, ka bērni ir ļoti skaisti un pareizi sapucēti tautas tērpos. Runājot par dejām, – ir kādreiz problemātiskas dejas, ar ko grūtāk tikt galā vai kas nepatīk, bet šoreiz skolotājas teica, – nē, tādu deju nav, visas ir paceļamas un izdejojamas. Ja tagad ir iemācīti pamati, tad jāiet tālāk un jāiemāca bērniem arī iznest dejas stāstu un dabūt nedaudz klāt emocijas. Tā jau ir nākamā pakāpe, uz ko vajadzētu kolektīviem strādāt. Ceru, ka nākamgad visi kolektīvi tiks uz dziesmu un deju svētkiem un dejos “Daugavas” stadionā, jo vērtējums ir labs,” teic Indra Ozoliņa.

Galvenās skates par ceļazīmi uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem notiks nākamgad aprīlī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.