Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni piedalās “Ziedoņa klases” izbraukuma izlaušanās spēlē

Publicitātes foto.

Izbraukuma izlaušanās spēle ir “escape room” principā veidota spēle, kas ietērpta ērti pārvietojamā lādē. Jūs jautāsiet – kā tad tas vispār iespējams? Ir! Radītas trīs dažādas ceļojošās lādes, tātad trīs iespējas izlauzties no pasakas. Kas nozīmē, ka klase sadalās trīs komandās un katra grupiņa metās iekšā savā izlaušanās piedzīvojumā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, lādes jau pagājušajā gadā aktīvi ceļoja pie skolēniem visā Latvijā, bet 25. martā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 5., 6. un 7. klases skolēni aizrautīgi veica izlaušanās spēles uzdevumus, kas bija saistīti ne tikai ar literatūru un latviešu valodu, bet arī ar matemātiku, dabaszinībām, sociālajām zinībām un vēsturi.

Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildināja un nostiprināja zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa bija veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība.

Spēle noslēdzās ar kopīgu klases uzdevumu, izveidot vārdu, kas jāieraksta teikumā. Jāpiebilst, ka spēle bija uz laiku, kas palīdzēja uzturēt sacensības garu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc nodarbības skolēni atzina, ka interesanti un aizraujoši pavadījuši laiku. Skolēni secināja, ka, lai veiksmīgāk un ātrāk atrisinātu uzdevumus, nepieciešamas labas sadarbības prasmes, kā arī jābūt ļoti vērīgiem. Bija skolēni, kuri teica, ka uzdevumi bijuši diez gan sarežģīti, jo viss ir bijis kā viena liela mīkla.

“Ziedoņa klase” ir fonda “Viegli” gaita izglītībā, kas realizē I. Ziedoņa ideju: “Latvijai būs nākotne, tikai tad, ja mēs par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai.”

“Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases.” /I. Ziedonis/

Informāciju sagatavoja: Sarmīte Apine, skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.