Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola realizējusi jaunatnes iniciatīvu projekta “Veselā miesā vesels gars” aktivitātes

Publicitātes foto.

Klāt jau novembris! Bet liekas, ka tā īsti neesam izbaudījuši ne augustu, ne septembri, ne oktobri! Tāpēc, lai atsauktu atpakaļ nedaudz vasaru un rudens sākumu – atskatāmies uz foršajām paveiktajām aktivitātēm projektā “Veselā miesā, vesels gars!”, kuras tika īstenotas sadarbībā ar Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta diena, kas ir vistiešākajā veidā saistīta ar cilvēka veselību, veselīgu dzīvesveidu un gribasspēku, notika augusta beigās. Ar jauniešiem par un ap sportu sarunājās Bruno Ābolkalns un Niklāvs Korkunovs, kuri arī ir aktīvā dzīvesveida piekritēji un lielu daļu laika velta sportiskām aktivitātēm. Tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kādēļ sportot, kādu sporta veidu izvēlēties. Pēc sarunām tika demonstrēti arī dažādi fiziski vingrinājumi, sporta spēles un stafetes. Kad jau manāms veselīgs nogurums, tiek iepauzēts, un pie pusdienu galda prātu pārņem doma, kas tad ir gaidāms dienas otrajā pusē.

Pēc pusdienām lielākā daļa no jauniešiem pirmo reizi dzīvē rokās turēja galda tenisa raketi un mēģināja žonglēt ar bumbiņu, un šo prasmi viņiem mācīja galda tenisa kluba “Lagūna” pārstāvis Aivars Dulbergs kopā ar galda tenisa entuziastu Ingu Meisteru. Kā atzīts nodarbības vadītāji, ka jauniešiem ir gan dzirksteles acīs, gan arī potenciāls, lai varētu turpināt darboties šajā sporta veidā.

Paši dalībnieki arī atzīst, ka ir interesantas, vērtīgas, izglītojošas un ļoti vajadzīgas šāda veida sarunas un iespējas, lai saprastu sevi, savas vēlmes un spējas. Kā laba iespēja tiek atzīta iespēja sarunāties ar jauniešiem, kas arī ir pievērsušies sportam un spēj motivēt viņus, dot padomus un iedvesmot. Ne viens vien jautājums bija, vai būs iespēja turpināt nodarboties ar galda tenisu arī turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembra sākumā notika viena no “Gatavo pats!” meistarklasēm, kuru vadīja musli produktu “InGo” idejas un projekta autore Inga Ērgle. Dalībniekiem bija iespēja pagaršot un pagatavot veselīgus musli batoniņus, kurus pēc tam gaumīgi iesaiņoja, bet pirms ķerties pie praktiskā darba, tika noskaidrotas, kādas higiēnas prasības jāievēro, lai darbotos ar pārtiku, kā arī, cik katra produkta sastāvdaļa ir veselīga un nozīmīga cilvēka organismā.

Amanda par šo meistarklasi saka, ka bija ļoti interesanti, jo līdz šim neko tādu vēl nebija gatavojusi, nebiju pat iedomājusies, ka vajadzīgs arī medus, tā, ka bija ļoti interesanti uzzināt, kā top šie musli batoniņi. Liela daļa vienbalsīgi sauc, ka bija interesanti, garšīgi un veselīgi, prieks par iespēju iepriecināt arī citus ar savu veikumu.

Nākamajās “Gatavo pats” meistarklasēs bija iespēja izcept savu maizi. Izklausās jau gluži vienkārši, bet tas siltais maizes klaips, aromāts, kas piepildīja telpu, radīja fantastisku noskaņu, labestība un pateicība, kas staroja no katra bērna ir vislielākā balva un gandarījums meistarklases vadītājai. Šajā pacilātajā noskaņā tika uzzināts nedaudz par maizes vēsturi, par pavāra profesiju, bija arī iespēja ielūkoties virtuvē, kādā strādā un gatavo ēdienus dažādiem svētkiem un banketiem. Tika izcepta burkānu, ķirbju un sīpolu maizīte gan degustācijai, gan aizvesta mājās, pārsteidzot savus ģimenes locekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr vieni cepa maizi, kādi citi darbojās kopā ar Sandri Janušu, klausoties stāstos, kā jāstrādā pavāram izbraukumos, ko gatavo motobraucējiem, kāds aprīkojums vajadzīgs, lai veiksmīgi varētu darboties un kas jāzina arī pašam ēdiena gatavotājam, kā aprēķināt vajadzīgos produktu daudzumus. Sarunājoties un iepazīstot vēl kādu jaunu nozari, meistarklases dalībnieki pagatavo sev fantastisku lazanju un pīrādziņus.

Šķiet, ka šis ir tikai sākums gatavošanas azartam, jo visi kā viens jautā, kad būs vēl šādas iespējas kaut ko jaunu uzzināt, iemācīties un līdzdarboties. Tiek nosauktas jau konkrēti ēdieni, ko vēlas gatavot, vēlas uzzināt dažādus pavāru trikus un knifiņus. Interese ir radīta, tātad mērķis sasniegts.

Skolēnu rudens brīvdienās, kad skolēni varētu atpūsties katrs savā nodabā, skolā divas dienas skanēja jautra čalošana, patīkams satraukums un dziļas sarunas, jo ar skolēniem ir atbraukusi tikties Ieva Jūhansone, kas vada personības pilnveides pasākumu.  Viņiem bija iespējas ieklausīties sevī, saprast, cik daudz ir atkarīgs no katra paša cilvēka, viņa vēlmēm un gribasspēka, novērtēt savu tuvāko un sabiedrības lomu dzīvē. Kas ir ļoti svarīgi, ka šo sarunu laikā tiek rosināts ticēt saviem spēkiem, ticēt, ka katrā cilvēkā mīt kāds talants, tikai vajag to atrast, attīstīt un droši rādīt pasaulei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieku viedoklis par šīm dienām – noteikti vajag atkārtot, jo tik daudz tika iegūts sevis attīstīšanai, iedvesmai, un pats pārsteidzošākais, ko novērtēja paši dalībnieki – iepazīt vienam otru. Šo dienu laikā ir iegūta ļoti vērtīga atziņa, ka vari būt, kas vien vēlies, ja vien pietiekami mērķtiecīgi virzīsies uz sava sapņa piepildījumu.

Pateicoties jaunatnes iniciatīvu projektam “Veselā miesā vesels gars”, bija iespējams īstenot visas ieceres, kas deva jauniešiem tik ļoti vispusīgi paraudzīties apkārt, pašiem uz sevi, izglītoties ārpus skolas sola. Gan paši  jaunieši, gan visi projektā iesaistītie ir gandarīti par paveikto, redzēto un iegūto.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) un atbalsta Smiltenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par projektu: www.pumpurs.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Meistere, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.