Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Daudz laimes tev, Latvija mana!

Aizvadītajā sestdienā, 19. novembrī, Valkas pilsētas kultūras namā notikušajā valsts svētku svinīgajā pasākumā novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” (diriģente Karīna Pundzjus) kopā ar solistiem Kristīni Zadovsku un Zigfrīdu Muktupāvelu izpildīja pasaules pirmsatskaņojumu – Valkas novadā dzīvojošā Jāņa Lūsēna komponēto dziesmu “Veltījums Valkai” ar Ingunas Baueres vārdiem. Foto: Inga Karpova

Pēc Covid-19 pandēmijas aizliegumiem divu garu gadu garumā aizvadītajā sestdienā, 19. novembrī, Valkas pilsētas kultūras namā notika valsts svētku svinīgais pasākums “Daudz laimes tev, Latvija mana!”. Tas bija veltīts Latviešu pagaidu nacionālās padomes 105. gadadienai un Latvijas 104. dzimšanas dienai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākuma rīkotāji bija izvēlējušies vēl līdz šim nebijušu zāles iekārtojumu – svinīgajā pasākumā apmeklētāji sēdēja pie galdiņiem. Iepriekš piesakoties, varēja rezervēt vietas, bet diemžēl daudzi, kā pēc tam varēja lasīt sociālajos tīklos, jutās apbēdināti, jo vairs nebija vietas lielajā zālē. Rīkotāji piedāvāja vietas balkonā, bet daļa cilvēku uzskatīja, ka tā tiek apdalīti un ir otršķirīgi, tāpēc izlēma pasākumu neapmeklēt.

Svinīgais pie galdiņiem parādīja, ka daži piemirsa pieklājības normas un sāka mieloties koncerta un runu laikā. Novada mērs pat nocitēja Imantu Ziedoni: “Bērniņ, neēd, kad dziesmu dzied!” Jāatzīst, tā bija kā darvas karote medus mucā. Savukārt tie, kuriem bija vietas lielajā zālē, atzina, ka svētku pasākums bija izdevies.

Svētku koncerts izpelnījās daudzas uzslavas. Īpaši par novadnieka, mūzikas nama “Ozolu skola” saimnieka, komponista Jāņa Lūsēna ar rakstnieces, vēsturnieces Ingunas Baueres tekstiem trīs dziesmu pirmatskaņojumiem. Tās visas bija veltītas Latviešu pagaidu nacionālās padomes jubilejai un Valkai, kur tika iecerēta Latvijas valsts. Klausoties dziesmas “Veltījums Valkai” pirmatskaņojumu, daudziem atmiņā un sirdī palika melodiskais un zīmīgais piedziedājums ar vārdiem: “Mūsu Latvijas Betlēme, mazā, necilā Valka – / Zvaigžņu spožums, ko retais tik ieraudzīt spēj. / Mūsu Latvijas sākums, lielā, drosmīgā Valka – / Tavu vārdu nes nākotnē atmiņu vējš!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai šie vārdi kā atgādinājums par Valku kā Latvijas sākumu mūs visus pavada darbos un sapņos ar stingru nostāju – mums Latvija tāda ir tikai viena uz pasaules!

GALERIJA: Valkā ar svinīgu koncertu, Atzinības rakstu pasniegšanu un svētku balli nosvin Latvijas 104.gadadienu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.