Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dārzi ar dvēseli Kurzemē

Kad draugi vaicāja, kas paredzēts ceļojuma maršrutā uz Kurzemi, atbildēju - Dvēseles dārzi. Tikai autobusā,  klausoties gides stāstījumā, atskārtu, ka esmu viņus maldinājusi: mēs braucām uz Dēseles  nevis Dvēseles dārziem, taču tie, kas šeit ir bijuši agrāk, apgalvo: nekas nav melots, šī vieta ir ar dvēseli.
Savukārt saimniece Sanda Ļaudāma teic, ka šajā nekurienē ierodas cilvēki,  kuri patiesi grib izbaudīt atpūtu. Visapkārt te tikai lauki, meži, grants ceļš. ”Dēseles dārzi” atrodas   Dienvidkurzemes novada Embūtes pagastā, 53 kilometrus no Grobiņas un 182 kilometrus no Rīgas.
Jāpieņem kardināls lēmums
Savu stāstījumu Sanda sāk ar jautājumu: ”Kā jūs domājat, ar ko es nodarbojos agrāk, jo šie dārzi mums ir tikai no 2017. gada?” Precīzas atbildes gan nebija, tāpēc Sanda atklāj kārtis pati. No pirmās klases līdz vidusskolai viņa sapņoja kļūt par  pamatskolas skolotāju ar fizkultūras novirzienu, taču, kad pienāca laiks stāties augstskolā, izvēlējās kļūt par sociālo darbinieku. Sākot strādāt, viņa bija pārliecināta, ka  šajā nozarē būs līdz  aiziešanai pensijā, bet kā saka: cilvēks domā, Dievs dara. Savā specialitātē viņa bija nostrādājusi 10 gadu, un tā diena, kad viņai bija jāpieņem kardināls lēmums mainīt savu dzīvi par 180 grādiem, bija ļoti sāpīga. Viņa bija nostādīta dilemmas priekšā: vai nu viņa nāk šeit saimniekot, vai mamma pārdod savu saimniecību. Sanda izšķīrās par pirmo variantu, jo mamma viena (vīrs agri nomira) visu savu dzīvi bija ziedojusi bērniem. Ar savu lēmumu meita netieši pateica paldies par viņas rūpēm.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.