Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Darbu uzsāks jaunas pašvaldības iestādes

Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvaldi no 1. janvāra vadīs Liene Gūtmane. Foto: No personīgā arhīva

Jau rakstījām par to, ka, reorganizējot trīs Smiltenes novada pašvaldības struktūrvienības, no 2023. gada 1. janvāra darbu uzsāks jaunas pašvaldības iestādes: Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvalde un Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdē aizvadītajā nedēļā deputāti iestādes “Smiltenes novada Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvalde” vadītāja amatā no 1. janvāra iecēla Lieni Gūtmani, bet par  iestādes “Smiltenes novada Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvalde” vadītāju (arī no 1. janvāra) – Gaidi Bogdanovu.

Pārvaldnieku izvēlas konkursā

Tāpat arī informējām, ka Smiltenes novada pašvaldības deputāti konceptuāli atbalstījuši ieceri   reorganizēt Launkalnes, Blomes, Smiltenes un Brantu pagastu pārvalžu vadības struktūru. Pašreiz darbojas Launkalnes pagasta pārvalde (vadītāja pienākumu izpildītāja Mārīte Treijere), Blomes pagasta pārvalde (vadītājs Gaidis Bogdanovs) un Brantu un Smiltenes pagastu apvienības pārvalde (vadītāja Mārīte Treijere).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reorganizācijas procesā tiks apvienotas Launkalnes un Brantu pagastu pārvaldes un Blomes un Smiltenes pagastu pārvaldes. Tas nozīmē, ka uz diviem pagastiem būtu viena pārvalde, saglabājot līdzšinējos pašvaldības pakalpojumu sniegšanas punktus.

Reorganizācijas procesā abiem nosauktajiem līdzšinējiem pagasta pārvalžu vadītājiem mainās amata pienākumi, tāpēc viņu darba devējs – Smiltenes novada pašvaldība – abiem piedāvāja grozīt darba līgumu un ieņemt jauno amatu.

“No saņemtajām atbildēm nonācām pie tā, ka Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvaldes vadītāja amatā paliek vakance, tāpēc uz šo amatu sarīkojām konkursu, bet vadīt Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldi piekrita Gaidis Bogdanovs,” informē Evija Zurģe, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības izsludinātajā konkursā uz Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvaldes vadītāja amatu pieteicās septiņi pretendenti, no viņiem uz otro kārtu tika uzaicināti seši, informē Evija Zurģe (viņa darbojās arī konkursa vērtēšanas komisijā). Uz otro kārtu ieradās četri pretendenti, no kuriem pēc notikušās sarunu procedūras konkursa vērtēšanas komisija nolēma uz domes sēdi iecelšanai amatā virzīt Lienes Gūtmanes kandidatūru.

“Lienes Gūtmanes pārsvars bija tādās kompetencēs kā komunikācija, analītiskā un stratēģiskā domāšana, pieredze komandas vadībā. Viņai ir labs redzējums par iespējām piesaistīt papildu līdzekļus pašvaldības budžetam, lai sasniegtu rezultātu. Visas sarunas laikā izkristalizējās tas, ka   viņai ir ļoti izteikta orientācija uz rezultātu,” to, kāpēc konkursā uzvarēja Liene Gūtmane, argumentē Evija Zurģe.

Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs no 1. janvāra būs Gaidis Bogdanovs (no labās). Par gaidāmo reorganizāciju Smiltenes novada pašvaldības speciālisti, arī domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš (blakus) blomēniešiem skaidroja šogad notikušajā sanāksmē. Foto: Smiltenes novada pašvaldība

Turpinās tēva iesākto darbu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pirms šī konkursa “Ziemeļlatvija” uzklausīja vairāku Launkalnes ciema iedzīvotāju sūrošanos par to, ka viņiem nav sava vietējā pagasta pārvaldes vadītāja un nav, pie kā aiziet, izstāstīt savas vajadzības (ilggadējais Launkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Lazdiņš aizgāja mūžībā šī gada 6. februārī – redakcijas piezīme).

Tagad var teikt, ka  launkalniešu vēlmes ir piepildījušās, Liene Gūtmane ir uzaugusi Launkalnes pagastā un, kaut arī šobrīd dzīvo Cēsīs, joprojām ir saistīta ar Launkalni un Smiltenes novadu. Turklāt, sākot vadīt Brantu un Launkalnes pagastu pārvaldi, viņa zināmā mērā turpinās tēva, viņsaulē pēkšņi aizgājušā Launkalnes pagasta pārvaldnieka Māra Lazdiņa darbu.

Lienei Gūtmanei ir bakalaura grāds tiesību zinātnēs, kas iegūts biznesa augstskolā “Turība”, un  maģistra grāds Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmā “Visaptverošā kvalitātes vadība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas  iepriekšējā darba pieredze saistīta ar investīciju projektu ieviešanas uzraudzību, līdz šim strādājot par projektu vadītāju Centrālās finanšu un līgumu aģentūras Vidzemes nodaļā.

“Kad izlasīju sludinājumu par vakanci, sapratu, ka es to vēlos. Nevienā brīdī neesmu bijusi ilgstoši projām no Launkalnes pagasta, un domāju tur kādreiz atgriezties uz pastāvīgu dzīvi,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” pieļauj Liene Gūtmane.

Galvenais, lai ir sajūta, ka jaunā pagasta pārvaldes vadītāja ir mūsējā un mēs jūtamies atbalstīti, par gaidāmajām pārmaiņām pagasta vadībā teic launkalniete Signe Baltere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir svarīgi, lai  pagasta pārvaldes jaunā vadītāja atbalsta vietējos pasākumus un tajos piedalās, prot uzklausīt un palīdzēt cilvēkiem. Lai ir mums sajūta, ka viņa ir ieinteresēta mūsu problēmās, lai iet, dara un meklē tām risinājumus, lai mēs viņu redzam un jūtam Launkalnē,” redzējumu, kādam būt cilvēkam šajā amatā, atklāj Signe Baltere.

Jauna teritorija, jauni cilvēki – jauns izaicinājums

Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldi vadīs līdzšinējais Blomes pagasta pārvaldnieks Gaidis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidim Bogdanovam ir pietiekami liela pieredze pašvaldības darbā, taču viņš tik un tā saredz izaicinājumu jaunajā amatā. “Smiltenes pagasts ir jauni cilvēki, jauna teritorija, kas man jāiepazīst. Darba apjoms palielināsies. Pats svarīgākais būs darbs ar cilvēkiem, – uzzināt viņu vēlmes un vajadzības.  Katram cilvēkam ir savas problēmas, un tas, ko pašvaldība var atrisināt, arī ir jāatrisina,” uzskata Gaidis Bogdanovs.

Par prioritāti viņš nosauc ceļus, un šajā jomā pozitīva ir vēsts, ka  Smiltenes novada pašvaldība ieplānojusi savā nākamā gada budžetā finansējumu ceļu remontiem.

“Smiltenes pagastā turpināsies Līgo kalna labiekārtošanas projekts. Jau esmu aprunājies ar cilvēkiem, kuriem ir idejas, ko darīt bijušajā dārzniecībā (pie pilsdrupām Smiltenes pagasta Kalnamuižā – redakcijas piezīme). Blomē galvenais ir bērnudārza (pirmsskolas grupiņu)  paplašināšana skolā. Svarīgi ir tas, ka, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, ir apstiprināts projekts par Jeberlejas labiekārtošanu Blomes pagastā,” dažas ieceres nosauc Gaidis Bogdanovs.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.