Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, NVA piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai

Darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) nodrošina ergoterapeita pakalpojumu un izmaksā vienreizējo dotāciju līdz 1000 eiro apmērā darbinieka ar invaliditāti darba vietas pielāgošanai nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, piegādei un uzstādīšanai. Dotāciju NVA piešķir atbilstoši ergoterapeita atzinumam un darba devēja iesniegtai darba vietas pielāgošanas tāmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darba ņēmēji ar invaliditāti ir ļoti nozīmīgs darbaspēka resurss. 2022.gada 11 mēnešos pastāvīgā darbā iekārtojās 3597 NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti un strādā tādās profesiju pamatgrupās kā “Vienkāršās profesijas”,  “Pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki”, “Kvalificēti strādnieki un amatnieki”, “Kalpotāji”, “Speciālisti”, “Vecākie speciālisti”, “Iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri” u.c. Savukārt subsidētajās darbavietās 2022.gada 11 mēnešos darbu uzsākuši 623 bezdarbnieka statusā NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti. Gan NVA reģistrēto klientu ar invaliditāti nodarbinātībā subsidētajās darbavietās, gan  pastāvīgā darbā iekārtošanās dati liecina, ka darbinieki ar dažādiem invaliditātes veidiem, saņemot viņiem nepieciešamo atbalstu,  veiksmīgi strādā dažādās profesionālās darbības jomās. Darba vietas pielāgošanas pakalpojums nodarbinātām personām ar invaliditāti ir jauns NVA preventīvais bezdarba riska samazināšanas pasākums, lai sekmētu nodarbināto personu ar invaliditāti darbspēju un darba vietas saglabāšanu,”  norāda NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktora vietniece, Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika.

Darba vietas pielāgošanas pakalpojumam NVA aicina pieteikties komersantus un komercsabiedrības (personālsabiedrības un kapitālsabiedrības),  kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti un darba attiecību turpināšanai ir nepieciešams veikt iekārtoto darba vietu pielāgošanu.

Kā darba devējam pieteikties atbalsta saņemšanai?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. solis

Jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapā. 

2. solis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizpildīts pieteikums jāiesniedz NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas nodarbinātās personas ar invaliditāti darba vieta. Pieteikumu var iesniegt klātienē vai nosūtīt pa pastu. Ja pieteikums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, to var nosūtīt pa e-pastu. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapas sadaļā “Kontakti”.

Detalizētāka informācija par NVA preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu “Darba vietu pielāgošanas pasākumi bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām ar invaliditāti” un darba devēju pieteikuma forma pieejama NVA mājaslapas sadaļā “Piedāvāju darbu” à “Darba vietas pielāgošana”.

Informāciju sagatavoja: NVA preses dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.