Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dara, nevis runā

Trešdienas vakarā pirms izbraukšanas no Valkas ar palīdzības kravu un dāvināšanai paredzēto ugunsdzēsības automašīnu Ukrainas ugundzēsējiem glābējiem Kārķu pagasta brīvprātījie ugunsdzēsēji brāļi Sandis un Jurģis Tobīsi pie mašīnas piestiprina Ukrainas un Latvijas valsts karogus. Foto: Inga Karpova

Ar tikai 2021. gada decembrī iegādāto ugunsdzēsēju automašīnu un vēl diviem pavadošiem mikroautobusiem Valkas novada pašvaldības delegācija kopā ar Kārķu pagasta brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem trešdienas vakarā pēc kopīgā Valkas un Valgas iedzīvotāju atbalsta mītiņa Ukrainas tautai devās tālajā ceļā uz Polijas–Ukrainas robežu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms izbraukšanas “Ziemeļlatvija” tikās ar kārķēniešiem – brāļiem Jurģi un Sandi Tobīsiem – un Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītāju Pēteri Pētersonu. Jāatzīst gan, ka brāļi ir vairāk darītāji, nevis runātāji.

“Braucam palīdzēt Ukrainai. Kurš cilvēks šo visu, kas notiek Ukrainā, mierīgi var uztvert? Arī mēs nevaram,” atzīst brāļi Tobīsi.

P. Pētersons piekrīt teiktajam, atzīstot: “Uzzinot par vēlmi doties ceļā, ģimene baigi priecīgā nebija. Taču manējie saprot, ka tas kādam ir jādara. Mēs mājās par to daudz nefilozofējam – vajag vai nevajag –, vienkārši tas ir jādara, un viss!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesējos, vai pašiem vīriem nedaudz nav žēl, ka ukraiņu glābējiem dāvinās savu tik ilgi gaidīto ugunsdzēsības automašīnu.

Ceļā uz Polijas un Ukrainas robežu trešdien vakarā devās arī Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītājs brīvprātīgais ugunsdzēsējs Pēteris Pētersons. Foto: Inga Karpova

“Tie ir tikai dzelži. Galvenais, lai ukraiņiem pietiek spēka izturēt un cīnīties pret iebrucējiem. Ja mūsu dāvinājums viņiem kaut nedaudz palīdzēs sasniegt to, arī mēs savu mērķi būsim īstenojuši. Agrāk vai vēlāk mēs šo jautājumu par ugunsdzēsības automašīnu sakārtosim. Mēs par to galīgi nesatraucamies,” godīgi teic P. Pētersons. Viņa iniciatīvu – Ukrainas ugunsdzēsējiem glābējiem dāvināt Kārķu brīvprātīgo ugunsdzēsēju grupējuma transportu –  pirmdienas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē atbalstīja pašvaldības deputāti – Vents Armands Krauklis, Unda Ozoliņa, Jānis Anže, Vilmārs Vesingi, Andris Dainis, Agris Krastiņš, Aigars Roga, Sandra Pilskalne, Kristaps Sula un Dace Bašķe. Ārkārtas sēdē nepiedalījās opozīcijas deputāti Viesturs Zariņš, Guntis Albergs, Agnis Birkavs un Juris Žurovičs.

Ukraiņi saņem Valkas novada sarūpēto kravu ar pārtiku, segām, divām tonnām dīzeļdegvielas, diviem motorzāģiem un to nepieciešamo ekipējumu, kā arī citām iedzīvotāju ziedotām pirmās nepieciešamības mantām. Cilvēku atsaucība ir apbrīnojama ne tikai Valkas novadā, bet visā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atpakaļceļā, ja būs nepieciešamība, pasažieru busiņos tiks uzņemti ukraiņu bēgļi.

“Esmu lepns, ka esmu no Kārķu pagasta Latvijā, kur sabiedrība ir saliedēta, un šie brīvprātīgie ugunsdzēsēji apstākļos, kuros pašiem ir maz, ir kā piemērs. Gatavi uz visu, lai bez atlīdzības steigtos palīgā jebkuros apstākļos ne tikai sava pagasta robežās. Viņi daudz nerunā, bet dara,” lepojas bijušais kārķēnietis Mārtiņš Pilskalns, kurš palīdzības kravai sagādājis divus motorzāģus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.