Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Daba, kosmoss, Eiropa un miera sajūta: ko šogad festivāla LAMPA ietvaros piedāvā programma bērniem

Cēsīs, svinot 10. jubilejas gadu, 5. un 6. jūlijā norisināsies Sarunu festivāls LAMPA, kura vidē ikviens apmeklētājs var asināt prātu, paplašināt redzesloku vai izaicināt savus priekšstatus. Arī šogad festivāla rīkotāji mazākajiem apmeklētājiem ir sarūpējuši “miniLAMPAS” programmu, kurā caur dažādām meistarklasēm un teātra izrādēm varēs līdzdarboties, sarunāties un izzināt vēl neatklāto. Festivāls LAMPA kā vienmēr – bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“MiniLAMPA” darbosies 5. jūlijā no plkst. 13.00, bet 6. jūlijā viesus gaidīs jau no plkst. 11.00, un abas dienas būs atvērta līdz plkst. 20.00. Katrs vecāks ir aicināts kopā ar atvasēm doties izzinošā piedzīvojumā, taču svarīgi, ka “MiniLAMPA” teritorijā bērnus līdz 7 gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības, tāpēc šī programma veidota tā, lai aizraujoši būtu gan mazam, gan lielam. “MiniLAMPA” zonā darbosies Bēbīšu telts, kurā vecāki nesteidzīgi varēs parūpēties par visjaunākajiem festivāla apmeklētājiem, kā arī tiks nodrošinātas visas nepieciešamās higiēnas preces.

5. jūlijā bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” paspārnē norisināsies radošo darbnīcu maratons ar priekšā lasīšanu, bet 6. jūlijā plkst.12.00, savā koferī nesdams trikus, mūziku un dažādas noderīgas lietas, ieradīsies klauns Cronopio no Rīgas cirka ar izrādi “Pačamamo”. Viņš uzburs komisku un sirsnīgu ne pārāk veikla ceļotāja tēlu un humora valodā runās par lielām un mazām pazīstamām tēmām, taču jau plkst. 13.30 kopā ar Latvijas Leļļu teātra aktrisi un Sieviešu sadarbības tīkla labas gribas vēstnieci Santu Didžus būs iespēja piedalīties darbnīcā, kas paredzēta vecākiem kopā ar atvasēm, lai atrastu kopīgo valodu. Tāpat 6. jūlijā visas dienas garumā varēs piedalīties aktivitātē “Ceļojam kopā!”, kuru veidos Rakstniecības un mūzikas muzejs. Ceļojuma laikā būs iespēja izzināt dažādu mākslinieku darbus, hobijus un artefaktus.

“Latvijas Valsts meži” aicinās gan mazos, gan lielos dabas draugus iepazīties ar četriem varoņiem – Zaķi Stādītāju, Dzilnu Mežkopi, Briedi Kokbūvnieku un Lapsu Mežzinātnieci, savukārt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs savās meistarklasēs piedāvās apgūt ātri un viegli pagatavojamus našķus no pašmāju augļiem un dārzeņiem, lai vasara ir tiešām garšīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“MiniLAMPA” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā caur aktivitāti “iESpēju Eiropa bērniem” ļaus uzzināt arī bērniem, cik daudz viņi jau ir iepazinuši Eiropas Savienību, un atklās par to ko jaunu. Taču, pildot uzdevumus, no Eiropas uz Visumu varēs doties caur Kosmosa izziņas centra un “Research Latvia” rīkoto aktivitāti, lai uzzinātu, ko gan vecāki, gan bērni var darīt kosmosa nozares attīstībā jau tagad.

Sevī attīstīt drošības sajūtu, mieru un zinātkāri caur siltiem pieskārieniem un sarunām ar dažādu nozaru speciālistiem mudinās “Laimes bļodā”, kuri savu atpazīstamību ieguvuši ar nodarbībām siltajos graudos, kas palīdz mazināt stresa radītus traucējumus, bet asināt prātu mudinās “Brain Games” iecienītās galda spēles, kas piemērotas dažādiem vecumiem un būs pieejamas “miniLAMPA” teritorijā.

Dažādas aktivitātes ģimenēm norisināsies ne tikai “miniLAMPAS” teritorijā, bet arī citur. Piemēram, Bibliotopijas punktā 5. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 ģimenēm ar bērniem būs iespēja radīt savus stāstus ar rakstnieces Luīzes Pastores un ilustratores Anetes Bajāres-Babčukas veidotās puzles palīdzību darbnīcā “Stāstu stāsts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

6. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 12.30 Spoguļtelts piedāvās teātra meistarklasi bērniem “Bez cīņas nav uzvaras”, kurā varēs iepazīties ar aizraujošiem teātra uzdevumiem, bet Arterritory, Zuzeum un VV Foundation aicina bērnus uz darbnīcu, kurā, dekorējot māla puķu podus, jaunākajiem festivāla dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar laikmetīgo mākslu. Darbnīca norisināsies Maija parka Laikmetīgās mākslas teltī no plkst. 11.00 līdz 12.15.

Ar Sarunu festivāla LAMPA pilno programmu iespējams iepazīties šeit: https://festivalslampa.lv/lv.

Par Sarunu festivālu LAMPA

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā. 

Festivāla norisi atbalsta Vācijas vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Roberta Boša fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “LMT”, “Enefit”, “Meta”, Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, “SCHWENK Latvija”, “Neste Latvija”, “Balcia Insurance SE”, “Rīgas meži”, “Mastercard”, “Coca-Cola Baltics”, “ERNST & YOUNG BALTIC”, “Latvijas valsts meži”, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds un Valsts kultūrkapitāla fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.