Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

CSDD atgādina: atļautā ātruma pārsniegšana var izraisīt nāvi – nespied gāzi grīdā

Trešdien, 3.augustā, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) kopā ar partneriem uzsāk sociālo kampaņu pret atļautā ātruma pārsniegšanu ceļu satiksmē “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.”. Ar sociālās kampaņas vēstījumiem CSDD autovadītājiem un līdzcilvēkiem skaidros ātruma pārsniegšanas bīstamību un vērsīs uzmanību uz sekām, kas var iestāties ātruma pārsniegšanas rezultātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmē un jo īpaši bīstams vasaras periodā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis, jo tieši ātruma pārsniegšanas rezultātā fiksētie ceļu satiksmes negadījumi (CSNg) ir ar smagi cietušiem vai bojā gājušiem cilvēkiem.

“Jāsaprot, ka autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām. Tipiska autovadītāju rīcība CSNg izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus – ģimeni, draugus, paziņas un radiniekus”, atgādina CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.  

2021.gadā veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58km/h. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 km/h.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas pārstāvis, Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka p.i. Arturs Smilga informē, ka sociālās kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā” ietvaros tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem, par ko informācija sekos. A.Smilga dalās arī ar tipiskākajiem autovadītāju attaisnojumiem ātrai un agresīvai braukšanai. Tiek minēti tādi apstākļi, kā nepieciešamība veikt apdzīšanas manevru, radusies ārkārtas situācija, mazintensīva satiksme, laba redzamība un laika apstākļi, auto kļūst drošāki un autovadītājs ir pārliecināts par savām braukšanas prasmēm. Tomēr, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām. 

Satiksmes drošības kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.” mērķis ir samazināt smagi cietušos un bojā gājušos cilvēkus ceļu satiksmē. Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Valsts policiju, apdrošināšanas sabiedrību BALTA, Circle-K un „CityBee” Latvija“. Kampaņa tiek finansēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja: Olga Lovčinovska, sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.