Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Covid-19 straujās izplatības dēļ skolas pāriet uz attālinātajām mācībām

Foto: freepik.com

Smiltenes novadā Covid-19 straujās izplatības dēļ četras izglītības iestādes pārgājušas uz attālinātām mācībām, – vīrusa jaunais paveids uz tām piespiedis Palsmanes pamatskolu, Smiltenes novada speciālo pamatskolu, kas atrodas Palsmanē, Variņu pamatskolu un Raunas pamatskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attālinātās mācības noteiktas arī Smiltenes  vidusskolas 1.–3. klašu grupā, informē Smiltenes novada Izglītības pārvalde.

Palsmanes pamatskolā attālinātās mācības notiek šonedēļ, skolas direktore Dace Pērle cer, ka jau pirmdien, 7. februārī, tie bērni, kuri ir veseli, varēs atsākt mācības klātienē.

Direktore atzīst, – jaunais Covid-19 paveids ir ļoti lipīgs, ģimenēs, kurās ir vairāki skolas vecuma bērni, tas aiziet pa ķēdīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes pamatskolā pirmie sāka slimot 5. klases skolēni, nākamie saslima trešklasnieki un ceturtklasnieki. “Sajūta bija nepatīkama. Bērni viens pēc otra sāka sūdzēties, ka sāp galva, ir slikti, ir paaugstināta temperatūra. Tad arī pieņēmām lēmumu šonedēļ pāriet uz attālinātām mācībām. Pirmīšiem no 7. februāra bija paredzēts brīvlaiks, bet palaidām viņus tajā šonedēļ,” stāsta Dace Pērle.

Oficiāli saslimuši ir vairāk nekā 30 Palsmanes pamatskolas audzēkņu, bet šis skaits neatklāj patieso ainu. Uz Covid-19 testiem jāgaida rindā, tāpēc visi vecāki, kuriem ir slimi bērni, viņus uz testiem nemaz neved.

“Ir vecāki, kuri piezvana uz skolu un pasaka, ka bērns slikti jūtas un nevar piedalīties attālinātajās mācībās. Ir bērni, kuri slimo smagi, kuriem ilgstoši ir paaugstināta temperatūra. Ir bērni, kuri slimo vieglāk un tāpat mācās,” stāsta  Palsmanes pamatskolas direktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd slimo arī divi skolas pedagogi.

No  piektdienas, 4. februāra, līdz 11. februārim uz attālinātajām mācībām pārgājusi vēl viena izglītības iestāde Palsmanē – Smiltenes novada speciālā pamatskola.

“Mums skolā pašlaik ir “pīķis”,  slimo arī daudzi pedagogi. Ņemot vērā, ka esam skola ar internātu un vienā istabiņā dzīvo vairāki bērni, nevarējām riskēt. 3. februārī aizvedām visus bērnus uz mājām,” stāsta skolas direktores vietniece Gunita Skare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestāde šobrīd turas, karantīna noteikta vienā grupiņā, kur ar Covid-19 saslimis viens bērns, bet pārējām grupām tiek nodrošināta klātienes apmācība.

“Mums ir arī bērni, kuri noteikti kā kontaktpersonas un dzīvo mājās, bet bērnudārzs strādā. Mums atļauts veidot dežūrgrupas, ja gadījumā vajag. Par katru cenu jāturas, lai vecākiem ir, kur atstāt bērnus, un mammas un tēti var strādāt,” teic Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Birute Mežale.

Variņu pamatskolā attālinātās mācības notiks līdz 9. februārim, Raunas pamatskolā (izņemot Drustu struktūrvienību, kas turpina strādāt klātienē) – līdz 11. februārim.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Raunas pamatskolas direktore Evija Pumpuriņa atzīst, ka šis Covid-19 paveids ir ļoti lipīgs. Otrdienas, 1. februāra, rītā skola saņēma ziņas jau par vairākiem saslimušiem skolēniem, tāpēc no 2. februāra tika noteiktas attālinātās mācības. Riska faktors vīrusa izplatībā ir interešu izglītības nodarbības un pagarinātā grupa, jo tās apmeklē bērni no dažādām klasēm, pēc novērotā piebilst direktore.

Valkas novadā vēl līdz 4. februārim  visās izglītības iestādēs mācības notika klātienē.

Smiltenes novadā, pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, uz 5. februāri bija jau 832 saslimšanas gadījumi ar Covid-19, Valkas novadā –278.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.