Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Citādās svinības – Valkas bibliotēkas simtgades ekskursija

Foto: No personīgā arhīva

Atzīmējos Valkas bibliotēkas simto darbības gadu, aizvadīta bibliotēkas organizētā ekskursija uz daudzšķautnainā un izcilā latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos. Aicinājumam piedalīties ekskursijā atsaucās 30 bibliotēkas lasītāju un draugu. “Vēlējāmies svētku sajūtu turpināt un jubileju atzīmēt arī citādāk, kopā ar lasītājiem, kuri mūs apmeklē ik dienu. Kurp doties nebija grūti izlemt, jo teju ikvienam ir zināma Imanta Ziedoņa daiļrade un arī viņam šis ir jubilejas gads.” atklāj Līga Rozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par viesošanos Imanta Ziedoņa muzejā – viņa vasaras mājā “Dzirnakmeņi”, kā vienojošo sajūtu Līga Rozīte min mieru, ko rada tur augošie koki, tajos mītošo putnu vīteri, mājas pagalmā izvietotie dzirnakmeņi un netālu plūstošā Lojas upe. “Tur esot, tikām ievesti harmoniskā vidē, kurā varējām vienkārši būt, izbaudīt mirkli un iztēloties, kāda bijusi dzejnieka radošā ikdiena.” Iekārtojot vasaras māju, Imants Ziedonis vēlējās, lai šī vieta kalpotu kā iedvesmas, satikšanās un radošuma platforma ikvienam tās viesim. “Murjāņos mums bija sirsnīgas sarunas ar Ziedoņa muzeja gidi par un ap pašu dzejnieku -rakstnieku. Protams, arī pašas varējām brīvi baudīt apkārtni un gaisotni. Īpaši gribas izcelt dabas skatu pie Lojas upes –  tas ir brīnišķīgs!” atceras ekskursija dalībniece Jana Bērtiņa.

Pēc muzeja apmeklējuma un kopīgām pusdienām grupa ieskatījās vēl viena latviešu literatūras dižgara pasaulē, apmeklējot rakstniekam Anšlavam Eglītim veltīto ekspozīciju Inciema tornī “anšlavs eglīts. jaunais cilvēks”. Vēstījums par rakstnieka dzīves gājumu ekspozīcijā pasniegts mūsdienīgā un aizraujošā manierē – vizuāli uztveramā un interaktīvā veidā.

Atpakaļceļā dienas iespaidus bagātināja Lielstraupes pils apskate gides pavadībā ar iespēju paraudzīties uz Straupes ciemu no putna lidojuma, uzkāpjot pils tornī, un Kokmuižas pils kompleksa apskate, par kura vēsturi un tagadni pastāstīja bibliotekāre Līga Rozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem ekskursijas dalībniekiem par kopīgi pavadīto jauko dienu, Valkas novada pašvaldībai par transporta nodrošināšanu un šoferim Guntaram Krastiņam par prasmīgo stūrēšanu! Uz tikšanos bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.