Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cimzes balvai aicina pieteikt izcilus kultūrizglītības skolotājus

Publicitātes foto.

Līdz 2022. gada 5. martam Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina pieteikt Cimzes balvai izcilākos kultūrizglītības nozares pedagogus. Cimzes balva ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir reizi mūžā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pedagoga, tautasdziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 – 1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem LNKC iedibināja 2014. gadā. Balvu ik gadu piešķir diviem pedagogiem. Cimzes balvas laureāts saņem Goda diplomu, naudas balvu 1300 eiro apjomā un greznu piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.

Kopš 2014. gada Cimzes balvu saņēmuši mūzikas skolotāji Ilze Treija, Irēna Štrause, Maija Kurme, Gunta Boža, Elizabete Beāte Goļikova, Gunārs Kļaviņš, Jānis Erenštreits, Romans Šnē un Staņislavs Gribusts, mākslas un dizaina jomas skolotāji Antons Vaivods, Inese Pētersone, Jānis Brants, Vita Jurjāne, Vēsma Krūmiņa, Imants Klīdzējs un dejas skolotāja Regīna Kaupuža.

Informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama LNKC tīmekļvietnē ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojuma pasniegšanas pasākums un laureātu izziņošana  plānota 2022. gada maijā reizē ar Kultūras ministrijas apbalvojuma piešķiršanu par jauniešu sasniegumiem starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs. Reaģējot uz mainīgo epidemioloģisko situāciju valstī, pasākuma norises datums un formāts var tikt mainīts. 

Informāciju sagatavoja: Linda Ertmane, Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.