Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cilvēku dedzinātais vītols savu mūžu ir nodzīvojis – to nozāģēs

Valkas novada pašvaldība devusi atļauju nozāģēt vītolu, kas aug daudzdzīvokļu māju Viestura ielā 3 un Raiņa ielā 5 iekšpagalmā. FOTO: INGA KARPOVA

Lai gan daudziem valcēniešiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās Viestura ielā 3 un Raiņa ielā 5, pagalmā augošais vītols vasarās bijis patvērums no saules, tomēr Valkas novada pašvaldības komisija Koku ciršanai ārpus meža devusi atļauju vītola nozāģēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Par bīstamu atzītais vītols lielākoties par tādu kļuvis, pateicoties cilvēku ļaunprātībām – koks vairākkārt dedzināts. Tā caurais vidus kļuvis par miskasti, kur var samest tukšās alus bundžas un citu drazu.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Viktors Bavins stāsta, ka šī komisija, kas dod atļauju koku ciršanai Valkas pilsētas teritorijā, šādu lēmumu pieņēmusi, pateicoties pašu iedzīvotāju ļaunprātībām. Proti, šis vītols nolemts iznīcībai, jo tā vidus ir izdedzis, tāpēc tas apdraud iedzīvotāju drošību. Turklāt novada pašvaldības komisija bija saņēmusi iedzīvotāju iesniegumu ar lūgumu izskatīt šo jautājumu un bīstamo koku nozāģēt.

Blakus kokam ir uzstādīts atpūtas soliņš, kas liecina, ka siltajā laikā vītola paēnā māju iemītnieki labprāt atpūtās. Apskatot šo māju iekšpagalmu, te neaug neviens cits koks. Tas nozīmē, ka pēc šī vītola nozāģēšanas iedzīvotājiem vairs nebūs, kur patverties no spožajiem saules stariem.

SIA “Valkas Namsaimnieks” valdes loceklis Ivo Meļķis atzina, ka arī viņš jau aizvadītajā, 2023. gadā bija saņēmis šo māju iedzīvotāju aicinājumu novērtēt vītolu, jo viņi bažījušies par savu drošību, zinot, ka koks ir vairākkārt dedzināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šajā komisijā tomēr strādā zinoši cilvēki, kuri situāciju apseko uz vietas un tad pieņem lēmumu. Nav tā, ka pilsētā koki tiek cirsti tikai ciršanas pēc,” skaidro I. Meļķis.

Novada pašvaldības komisijas Koku ciršanai ārpus meža loceklis Ingars Siliņš informē, ka saistībā ar šo vītolu ir saņemts arī Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums, ka koka nozāģēšana neradīs kaitējumu apkārtējai videi. Šis vītols nav dižkoks.

“Vītols savu mūžu ir nodzīvojis. Gadījumā, ja pūtīs stiprs vējš un koks nogāzīsies, pašvaldība būs vainīga, ka tas netika nozāģēts,” uzskata I. Siliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāsta, ka novada pašvaldība gaida vēl atbildi par liepas, kas aug blakus gājēju celiņam Lugažu laukumā, turpmāko likteni. Par to, vai šī liepa ir dižkoks vai tomēr nav, pagaidām vēl spriež Dabas aizsardzības pārvalde.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šai liepai janvāra beigās tika nozāģēts paprāvs ielūzušais zars.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.