Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ciematā no grāmatas iznāk dzejoļi

Par Dzejas dienām Variņu ciemā atgādina vietējās iedzīvotājas Lauras Strazdiņas dzejoļu izstāde “Atklājot dvēseli”. Foto: Sandra Pētersone

To, ka septembris ir Dzejas dienu mēnesis, Smiltenes novada Variņu ciemā atgādina tur neierasta izstāde – stendā pie tautas nama  var izlasīt vairākus vietējās iedzīvotājas Lauras Strazdiņas dzejoļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādei pamatoti ir dots nosaukums “Atklājot dvēseli”. Autore vārsmās izteic savas jūtas un pārdomas par to, kas ir svarīgs visiem, – par vēlmi būt mīlētiem un saprastiem, būt kopā ar tuviem un mīļiem cilvēkiem, jo, pēc viņas domām, dzīvē tas ir vissvarīgākais.

“Brīži kopā ar mīļajiem ir tie, ko paturēt sirdī un atmiņās mūžam,” savam vectēvam veltītajā dzejolī raksta Laura.

Izstādi sarīkojusi Variņu bibliotēka. Stendā lasāmie dzejoļi ir no Lauras Strazdiņas pirmā dzejas un tēlojumu krājuma “No sirds uz sirdi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laura teic, ka viņai ir arī jauni dzejoļi, bet pagaidām to vēl ir maz, lai varētu domāt par nākamo grāmatu. “Dzejoļi no zila gaisa nekrīt. Ja nosēdies un domā – “tūlīt rakstīšu”, tā nav. Dzejoļi galvā ieskrien pēkšņi, un tad tie uzreiz jāpieraksta, lai neaizmirstu,” stāsta Laura.

Jaunā sieviete ir divu bērnu mamma, ikdienā strādā par pavāri – ēdina Variņu pamatskolas pirmsskolas grupiņu audzēkņus. 

Vēl viens Lauras hobijs, par kuru “Ziemeļlatvija” savulaik jau rakstīja, ir zīmēšana un rokdarbi. Savulaik tos varēja apskatīt izstādē Variņu bibliotēkā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejoļu izstādi pie Variņu tautas nama var apskatīt vēl līdz 12. septembrim.

Savukārt kaimiņu pagastā, Palsmanē, dzeja un mūzika skanēs 16. septembrī pulksten 18 kultūras nama pagalmā pasākumā “Ar vasaras siltumu plaukstās”. Piedalīsies vietējā dzejniece Iveta Reinsone un ciemiņi Agnese Ezerroze un Guntis Laimiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.