Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cēsīs jaunā albuma koncerttūrē viesosies dāņu indie roka apvienība “Efterklang”

Foto: Denniss Mortons

Svētdien, 7. augustā, Koncertzālē “Cēsis” uzstāsies avangarda indie roka apvienība “Efterklang” no Dānijas, lai klausītājus Latvijā iepazīstinātu ar savu jaunāko albumu “Windflowers”, kas klajā nāca pagājušā gada rudenī. Atmosfērīgā “Efterklang” iesildītājmāksliniece būs orģinālā un neatkārtojamā pašmāju mūziķe Evija Vēbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zem nosaukuma “Efterklang” (tulkojumā no dāņu valodas — atbalss) slēpjas trīs dāņu puiši — bērnības draugi Kaspers Klausens, Mess Kristians Brauers un Rasmus Stolbergs, kas 2000. gadā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā izveidoja grupu.

Savu debijas albumu “Tripper” grupa ierakstīja 2004. gadā; dinamiskā bet minimālistiskā elektronika ar bagātīgajām harmonijām atnesa mūziķiem starptautisku slavu. Gadu gaitā grupa iekarojusi plašu fanu loku ‒ pateicoties  ne vien kinematogrāfiskajām, plašajām un aizraujošajām kompozīcijām, bet arī noturīgajai interesei par eksperimentēšanu un iniciatīvām, kas vērstas uz iekļaujošākas sabiedrības veidošanu.

Grupas jaunākajam albumam dots nosaukums “Windflowers” par godu sīkiem ziediņiem, kas, atnākot pavasarim, uzplaukst visos Dānijas mežos. Šī krāsu eksplozija, cerību un pārmaiņu simbols, pazūd tikpat strauji kā atnākusi ‒ tāds ir mūžīgais dabas cikls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajās dziesmās izskan tie cerību un pārmaiņu motīvi, ko iemieso vienkāršie pavasara ziedi, kuru vārds dots albumam; tie ir daudzu sadarbības un eksperimentu gadu rezultāti, kas nu izkristalizējušies dažās no trio visu laiku skaistākajās un iedarbīgākajās melodijās.

Jaunajā albumā Kaspers vairumā dziesmu dzied angliski. Skanējums ir reizē spilgts un intīms ‒ tie ir trīs draugi, kas no jauna atrod cits citu laikā, kad pasaule ap viņiem šķiet tik nepastāvīga. Albums vēsta par eksistenci ‒ vienatnē, kopā un dabā. Tas runā par agrākās saiknes atjaunošanu un to, kā draugi ļauj cits citam augt.

Koncertā Cēsīs pirms “Efterklang” uz skatuves redzēsim un dzirdēsim Eviju Vēberi – mākslinieci, kura eksperimentē ar dažādām elektroniskām un akustiskām skaņām, radot te sapņainas, te trauksmainas kompozīcijas. Šobrīd viņa ir ļoti iemīļojusi modulāros sintezatorus un gan jau vakara gaitā tos dzirdēsim. Reiz kāds ir teicis, ka visunikālākais instruments un dārgakmens tomēr ir Evijas balss, kāda sastopama ārkārtīgi reti, – viņa izklausās pēc mazas un trauslas, bet pasauli izzināt gatavas meitenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.