Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “Visums”

Publicitātes attēls.

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs skatāmi foto un instalāciju izstādē “Visums”, kas būs apskatāma Cēsu Svētās Annas lūgšanu namā un mākslas telpā “Mala”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un instalāciju izstāde “Visums” ir ieskatīšanās divās atsevišķās Cēsu vietās – kādreizējās Cēsu alus darītavas sargu mājā un Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā – kuras jau gadiem zaudējušas savu funkciju, pamestas un nu atvērtas, lai uzņemtu deviņu starptautisku mākslinieku darbus. 2022. gada aprīlī un maijā divas mākslinieku grupas katra pavadīja mēnesi Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā. Savas uzturēšanās laikā mākslinieki ar mūsdienu stāstnieku zinātkāri devās izpētes gājienos, vēsturisko arhīvu izrakumos, meklēdami sejas un sastapdami balsis no vietējās kopienas. Lūkojot liecības, iepazīstoties ar tradicionālajiem ticējumiem un paražām, piešķirot formu gadalaiku maiņai un nemieram pasaulē, mākslinieki ņēma dalību pavasara rezidencē Cēsīs un vietējās kopienas dzīvē. Ar saviem atradumiem atgriezās fotolaboratorijā, lai atklātu savāktās atmiņas un dokumentētu tās analogajā fotogrāfijā, kas dažādos medijos pielāgota izrādīšanai foto un instalāciju izstādē “Visums”.

“Visums ir ieskatīšanās mūsdienu Platona alā ar analogās fotogrāfijas rīkiem – fotokamera, foto palielinātājs, acs kadrē ēnas, kuras atspīd uz šīs alas sienām, piedāvājot gaismas skarto dienu realitātes atspulgu. Šodien māksla ir trausla, pandēmijas novājināta, Ukrainas kara ziņu straumes izgrūstīta, reducēta par dārgu preci, no kuras var atteikties; mākslai nācies bēgt, rast patvērumu, pārņemt citas telpas, ne-telpas, meta-telpas. Abām mākslinieku grupām, kas pavasarī katra mēnesi pavadīja Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā netika dota ne tēma, ne uzdevums, ne arī apsolīta gala izstāde. Tomēr uzturēšanās laikā mākslinieki pameta savu ērto alu un ar mūsdienu stāstnieku zinātkāri devās ārpasaulē, radot saturu izstādei”, skaidro izstādes kurators Alberto Di Džennaro (Alberto Di Gennaro).

Foto un instalāciju izstāde “Visums” Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs pieejama bezmaksas no 2022. gada 9. jūnija līdz 19. jūlijam no ceturtdienas līdz svētdienai no plkst. 12:00 līdz 20:00 divās lokācijas – Cēsu Svētās Annas lūgšanu namā, Lielā Kalēju ielā 6 un Mākslas telpā “Mala”, Lenču ielā 11.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes darbu autori ir deviņi ārzemju mākslinieki, kas pavasarī uzturējās Ruckas mākslas rezidenču centrā – Viktors Druino (Victor Drouineau/Francija), Paola Favoino (Itālija), Džūlija Foresta (Julia Forrest/ASV), Zoja Harodi (Zoe Harodi/Izraēla), Anna Krīpsa (Anna Krieps/Luksemburga), Aleksandra Kroļikovska (Alexandra Krolikowska/Ukraina), Deivids Geibriels Moreno (David Gabriel Moreno/ASV), Lūkass Rīve (Lucas Riewe/Vācija), Kristofers Vittins (Christopher Wittine/Austrija). Izstādes kurators: Alberto Di Džennaro. Organizē Ruckas mākslas fonds ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un Izraēlas vēstniecība Latvijā un mākslas telpas “Mala” atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Oskars Goba, Ruckas mākslas fonda projektu vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.