Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ceļojuma stāstu izdziedās “Latvijas Sirdsdziesmā”

Pirmo reizi publikai Kārlis Sīmanis (2. rindā trešais no labās) “Dzīves ceļa dziesmu” nodziedāja koncertā “Seko tauriņiem!” Grundzāles kultūras namā. Dziesmu ar Daces Purvlīces (1. rindā no labās) mūziku un Marikas Svīķes vārdiem viņam izpildīt piedāvāja Jānis Krūmiņš (1. rindā). Foto: Jānis Krūmiņš

Pateicoties domubiedru idejām un uzņēmībai tās īstenot, Latvijā turpina skanēt pāragri mūžībā aizgājušās smilteniešu novadnieces, dzejnieces Marikas Svīķes dzeja, – tagad jau dziesmās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šomēnes Latvijas Televīzijas raidījumā “Latvijas Sirdsdziesma” startē “Dzīves ceļa dziesma” ar Marikas Svīķes vārdiem un Daces Purvlīces mūziku, ko izpilda smiltenietis, Rīgas Tehniskās universitātes pirmā kursa students Kārlis Sīmanis.

Noskatīja “YouTube” platformā

“Latvijas Sirdsdziesma” ir muzikāls raidījums, kurā tiek atspoguļotas tautā populārākās latviešu mūzikas dzīves norises un kas visas sezonas garumā meklē skanīgāko sirdsdziesmu. Skatītāji, iesaistoties aptaujas balsošanā, izvēlas dziesmu, kas ir pelnījusi nest Gada Sirdsdziesmas titulu Latvijā. Raidījums ir skatāms sestdienās LTV1 pulksten 19. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārlis Sīmanis “Latvijas Sirdsdziesmā” piedalās pirmo reizi un sarunā ar “Ziemeļlatviju” neslēpj, ka līdz tam par šo raidījumu zinājis vienīgi, ka to skatās viņa vecvecāki.

“Dzīves ceļa dziesmas” videoklips kādu laiku jau bija redzams un dzirdams “YouTube” platformā. “Tur dziesmu ieraudzīja LTV1 producenti, caur Jāni Krūmiņu (grupas “Apvedceļš” mūziķi – redakcijas piezīme) sadabūja manus kontaktus un vaicāja, vai es nevēlos piedalīties. Teicu, kāpēc ne? Aizbraucu uz ierakstu. Latvijas Televīzijā man nekas nebija jādzied, bija tikai jāpastāsta par dziesmu, kā tā tapa un kas vēl par māksliniekiem šajā projektā piedalījušies,” stāsta Kārlis.

To, kurā “Latvijas Sirdsdziesmas” raidījumā  šomēnes skanēs “Dzīves ceļa dziesma”, viņš nezina (dziesma skanēja 7. janvārī – redakcijas piezīme).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo dziesmu Kārlim pirmo reizi vajadzēja dziedāt pērn martā Smiltenes kultūras centrā notikušajā  koncertā “Seko tauriņiem!”, kas bija veltīts Marikas Svīķes piemiņai un kurā jaunradītas un jau popularitāti iemantojušas dziesmas ar dzejnieces vārdiem izdziedāja vietējie mūziķi un viesi.

“Kārlis ir jauns, enerģisks cilvēks, dziesma ir enerģiska, par dzīves ceļu,” izvēli motivē grupas “Apvedceļš” solists Jānis Krūmiņš. Foto: No personīgā arhīva

Taču Kārlis tobrīd slimoja ar kovidu, tāpēc koncertā neuzstājās. Uz skatuves ar “Dzīves ceļa dziesmu” viņš kāpa vēlāk, maijā, Grundzāles kultūras namā koncerta “Seko tauriņiem!” atkārtojumā.

“Pavasarīga, diezgan jauka dziesma, kas stāsta par ceļojumu. Videoklipā var redzēt, kā es eju pa pļavu un dodos ceļojumā,” Kārlis vērtē “Dzīves ceļa dziesmu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To izpildīt viņam piedāvāja grupas “Apvedceļš” solists Jānis Krūmiņš, kurš ir arī iniciators koncertam “Seko tauriņiem!”, lai godinātu Marikas Svīķes piemiņu un sapulcētu kopā māksliniekus, kuri rada jaunas kompozīcijas ar dzejnieces vārdiem.

“Viņi, arī Dace Purvlīce, deva materiālu, un pēc tam štukojām, kuram to labāk dziedāt. Kārlis ir jauns, enerģisks cilvēks, dziesma ir enerģiska, par dzīves ceļu,” izvēli motivē Jānis Krūmiņš.

Mūzikas autorei pārsteigums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, ka viņas komponētā “Dzīves ceļa dziesma” skanēs LTV raidījumā “Latvijas Sirdsdziesma”, Dace Purvlīce uzzināja pirms dažām dienām no “Ziemeļlatvijas” un bija patīkami pārsteigta.

“Precīzi nevaru pateikt, kad tieši, bet to dziesmu uzrakstīju vismaz pirms 10 līdz 15 gadiem. Man jau tādas nošu mapēs stāv, un tad lēnām velku ārā. Šo izvilku, kad  gatavojām Marikas piemiņas koncertu un kad Jānis Krūmiņš ar savu gādīgo roku un iniciatīvu pamudināja tos autorus, kas nu mēs te esam, sūtīt dziesmas ar Marikas vārdiem. Es Jānim aizsūtīju šo, viņš izveidoja aranžējumu un piedāvāja nodziedāt Kārlim. Viņam ar savu jaunības drastiskumu un azartiskumu šī dziesma piestāv,” domā Dace Purvlīce.

Kārlis Sīmanis ir Smiltenes vidusskolas aizvadītā mācību gada absolvents, bijušais skolas pašpārvaldes prezidents. Kā solists pieredzi starmešu gaismā viņš jau guvis, piedaloties raidījumā “X Faktors”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad Kārlis studē Rīgas Tehniskajā universitātē, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, darbojas savas fakultātes studentu pašpārvaldē.

“Rīgā esmu iejuties diezgan labi. Ik pa reizei gan pietrūkst Smiltenes, bet ir forši, ka vide pamainās,” teic Kārlis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.