Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

CE rezultāti – labs apliecinājums skolas attīstības virzienam

Smiltenes vidusskola nesen publicētajā Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā pēc CE rezultātiem no 150 Latvijas pilsētu vidusskolām ieguvusi 24. vietu kopvērtējumā. Labs apliecinājums, ka izglītības iestādei izvēlēts īstais attīstības virziens un tam, ka Smiltenes vidusskolu izvēlas mērķtiecīgi skolēni, kuri savā izaugsmē gatavi ieguldīt lielu darbu. Skolēnu panākumi lielā mērā atkarīgi arī no atbildīgā, pašaizliedzīgā un labestības piepildītā skolotāju darba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reitings veidots, apkopojot 2022./2023. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātus. “Vidusskolēni iepriekšējā mācību gadā pirmoreiz kārtoja augstākā līmeņa eksāmenus,” informē direktores vietniece izglītības jomā Valda Cirīte. “Patiess prieks un gandarījums par to, ka mūsu skola var sagatavot jauniešus viņu turpmākajā izaugsmē tik būtiskajiem augstākā līmeņa eksāmeniem dažādās jomās – gan matemātikā, programmēšanā, ķīmijā, fizikā un bioloģijā, gan angļu valodā, sociālajās zinībās, kultūrā un mākslā. Līdz ar to skolēniem, lai piepildītu savus sapņus, nav jāmēro tāls ceļš uz citām izglītības iestādēm. Augstākā līmeņa eksāmenā kultūrā un mākslā Smiltenes vidusskola ieguvusi 2. vietu Latvijā (no 31 Latvijas skolām, kas saviem skolēniem nodrošināja mācību priekšmeta apguvi augstākajā līmenī), fizikā – 5. vietu Latvijā (no 65 vidusskolām, kurās tika kārtots augstākā līmeņa eksāmens), programmēšanā 7. vietu Latvijā (no 38 vidusskolām, kurās tika kārtots augstākā līmeņa eksāmens).”

Vēl jāpiebilst, ka reitinga punkti tiek publicēti tikai pirmajām 25 skolām, kas CE kopvērtējumā ieguvušas visvairāk punktu. Ieskatoties Draudzīgā aicinājuma fonda reitinga pilsētas vidusskolu garajā sarakstā, varam pārliecināties, ka Smiltenes vidusskola ir konkurētspējīga izglītības iestāde ne vien reģionā, bet arī visa Latvijā. Par to paldies gan skolas iepriekšējai direktorei Ilzei Verginai, direktores vietniecei izglītības jomā un pagājušā mācību gada 2. semestrī – direktores pienākumu izpildītājai Valdai Cirītei, gan visiem skolotājiem, kuri jauniešus sagatavoja optimālā un augstākā līmeņa eksāmeniem: matemātikas skolotājām Sandrai Pakulei, Līga Zālīte un Signei Veigulei, bioloģijas skolotājām Ingai Zariņai un Annai Lavrinovičai, angļu valodas skolotājām Gundegai Upeniecei un Elitai Babrai, kultūras un mākslas skolotājai Ilvai Dūmiņai, sociālo zinību skolotājām Dainai Zelmenei un Ivetai Šmulānei, latviešu valodas skolotājām Sarmītei Rīderei un Ivetai Krūmiņai, ķīmijas skolotājam Jānim Celmiņam, fizikas skolotājam Andrejam Miķim un programmēšanas skolotājam Mārtiņam Bērziņam!

Paldies ikvienam skolotājam, t.sk. pirmsskolas un pamatskolas, kuri mūsu vidusskolēniem palīdzēja izaugt par inteliģentiem, mērķtiecīgiem un sirdsgudriem jauniešiem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču, kā teicis angļu rakstnieks un žurnālists Malkolms Glandvels: “Treniņš nav tā lieta, ko dara tāpēc, ka esi labs. Tā ir lieta, ko tu dari, lai kļūtu vēl labāks…” Tas ir viens no būtiskākajiem panākumu principiem daudzās jomās, t.sk. izglītībā. Lai mūsu skolai, tās vadībai, skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem izaugsmi rosinošs gads, kurā jau divus mēnešus esam strādājuši, domājot par centralizētajiem eksāmeniem, kas notiks nākamā gada pavasarī.

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.