Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būvdarbi uz valsts ceļiem būs arī Smiltenes un Valkas novados

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) savā mājaslapā publicējusi karti, kurā norādīti valsts ceļu tīklā šogad Latvijā plānotie būvdarbi. Divi objekti ir Smiltenes novadā, viens objekts – Valkas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadā šomēnes jau sākās autoceļa Smiltene–Valka asfaltbetona seguma pārbūve posmā no Smiltenes līdz pagriezienam uz Mēriem, par ko “Ziemeļlatvija” nesen rakstīja. Tas ir viens no LVC šogad plānotajiem lielākajiem būvdarbiem uz Latvijas reģionālajiem autoceļiem.

Savukārt asfaltbetona segumu šogad Smiltenes novadā atjaunos autoceļa Liepa–Smiltene posmā no Smiltenes līdz Blomei (pašu Blomes ciematu neieskaitot). Par to lietas kursā jau ir Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs, par plānotajiem būvdarbiem viņš priecājas. “Vaicāju LVC, ko šajā posmā darīs, un saņēmu skaidrojumu, ka ceļam tur ir iesēdumi, tāpēc vajag segumu atjaunot, lai nostiprinātu un pēc tam labāk uzturētu virsmu. Šajā posmā plānots arī cirst bīstamos kokus ceļa malās,” stāsta Gaidis Bogdanovs.

Valkas novadā šogad atjaunos asfaltbetona segumu ceļa Valka–Rūjiena posmā no Veckārķiem līdz Vēveriem Kārķu pagastā. Autovadītājus plānotie darbi var izbrīnīt, jo ceļš šajā posmā ir labs, taču iemesls virsmas atjaunošanai ir Eiropas Savienības projekta nosacījumi, skaidro Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šo ceļa posmu atjaunoja Ziemeļu stīgas ietvaros par Eiropas naudu, un Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta nosacījumi paredz pēc konkrēta laika veikt ceļa virsmas atjaunošanu. Mums novadā būtu citi ceļi, kur vajadzētu ieguldīt līdzekļus, bet Eiropa uz tādiem nosacījumiem naudu ir iedevusi, un tur neko nevar darīt,” piebilst Valdis Šaicāns.

Ērģemes un Kārķu pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons atceras, ka asfaltēto ceļa posmu no Veckārķiem līdz Vēveriem atklāja 2013. gadā. “Cik zinu, tagad tur ir paredzēta virsmas apstrāde ar emulsiju un šķembu maisījumu. Ideja ir tāda, ka, kopjot un uzturot jaunizbūvēto ceļu, var saglabāt šī ceļa ilgmūžību. Tas pagarinās virsmai mūžu vēl par pietiekami daudziem gadiem,” teic Pēteris Pētersons.

Šogad Latvijā valsts ceļu tīklā plašākie darbi notiks uz reģionālajiem autoceļiem (220 kilometros) un uz valsts vietējiem autoceļiem (159 kilometros). Uz valsts galvenajiem autoceļiem darbi notiks 71 kilometra garā posmā, informē LVC Komunikācijas daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada iedzīvotājiem, kuri izmanto Vidzemes šoseju, būtiski zināt, ka viens no LVC lielākajiem būvdarbu objektiem šajā sezonā būs Vidzemes šosejas posms no Melturiem līdz Bērzkrogam, kur tiks pabeigta pērn iesāktā pārbūve. Arī šogad tur vajadzēs rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.