Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būs jauni pedagogi

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs (no labās) ir gandarīts apsveikt jaunos skolotājus novada skolās – Lindu Kantori un Vari Kondratjevu, kuri piedalījās pedagogiem sarīkotajā seminārā. Foto: Smiltenes novada Izglītības pārvalde

Pirms jaunā 2022./2023. mācību gada sākuma Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvalde pulcēja kopā novada skolotājus, piedāvājot viņiem iespēju uzzināt ko jaunu, satikt kolēģus un apsveikt jaunos pedagogus, kuri strādās piecās novada izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotājiem tika sarīkoti pat divi semināri.

Sniedz dzirksti iedvesmai

Vispirms 25. augustā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā pedagogi varēja uzzināt vairāk par metodiskā darba prioritātēm nākamajā mācību gadā un gūt iedvesmas dzirksti ikdienai lektores un kouča Lāsmas Poļikēvičas lekcijā. Konferences noslēgumā tika sveikti deviņi jaunie pedagogi, kuri sāks strādāt Smiltenes novada izglītības iestādēs, informē Madara Kļaviņa, Smiltenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raunas pamatskolā darbu uzsāks vizuālās mākslas un datorikas skolotāja Digna Sircova, Smiltenes vidusskolā – matemātikas skolotāja Līga Zālīte, sākumskolas skolotājas Līga Veģere un Ligita Garsele, fizikas, matemātikas un datorikas skolotājs Varis Kondratjevs (viņš arī – matemātikas skolotājs Palsmanes pamatskolā), Gaujienas mūzikas un mākslas skolā – klavierspēles skolotāja Lāsma Cunska, Palsmanes pamatskolā –  angļu valodas skolotāja Linda Kantore, Smiltenes mākslas skolā – skolotājas Inita Agija Sika un Evita Rauza.

26. augustā Smiltenes vidusskolā Smiltenes novada Izglītības pārvaldes pārstāvji uz tikšanos aicināja pirmsskolas un sākumskolas skolotājus, sniedzot iespēju pilnveidot savu profesionālo kompetenci darbā ar bērniem, kuriem ir speciālās vajadzības. Dienas otrajā pusē noritēja tikšanās ar izglītības iestāžu vadītājiem, lai pārrunātu izglītības nozares aktualitātes un veiksmīgas sadarbības priekšnoteikumus turpmāk.

Kā ierasts nebūs tikai Vidagā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada izglītības iestādēs būtisku problēmu ar pedagogu vakanču aizpildīšanu lielākoties nav, skolas uzsāks jauno mācību gadu kā ierasts, ar vienu izņēmumu, informē Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs.

Ja līdz šim Virešu pagasta Vidagā atradās līdzšinējā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas izglītības programmu realizācijas vieta ar 1.–6. klasi, tad jaunajā mācību gadā Vidagā būs tikai apvienotā pirmsskolas izglītības grupiņa, un pirmsskolas izglītības programmu tai nodrošinās Grundzāles pamatskola (līdz šim to darīja Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola).

“Tas ir provizoriski, jo vēl ir vajadzīgs attiecīgs Smiltenes novada domes lēmums. Skolas vecuma bērni, sākot no 1. klases, varēs izvēlēties mācības turpināt Gaujienā vai Grundzālē (šie ciemati atrodas vistuvāk Vidagai – redakcijas piezīme). Pedagogu trūkuma dēļ Vidagā vairs nevarēja nodrošināt mācību procesu, tāpēc mums vasarā nācās pārskatīt šī procesa organizēšanu,” skaidro Edgars Roslovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virešu pagasta pārvaldes vadītāja Līga Ozoliņa “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka lielākā daļa vecāku Vidagā jau rēķinājās ar šādām pārmaiņām, – demogrāfiskā situācija pagastā nav iepriecinoša, bērnu ir maz, un šogad iztrūkuši arī pedagogi.

“Protams, gan man, gan arī bērnu vecākiem ir žēl, ka Vidagā vairs nav pamatskolas. Ir ērti un brīnišķīgi, ja skola ir tuvu mājām, jo tā ir dzīvība. Bet ir pārmaiņas, un ar tām ir jāsadzīvo. Nākotnē skatāmies ar pozitīvu skatu. Domāsim, kā aizpildīt  un atdzīvināt lielo skolas ēku, kā to atdzīvināt un darboties. Uz turieni pārcelsies pirmsskolas grupiņa. Viss lielākoties jau ir sakārtots, lai bērni 1. septembrī varētu ienākt svaigās, gaišās telpās,” stāsta Līga Ozoliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.