Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būs iespēja saņemt konsultācijas par pieteikšanos platībmaksājumiem

Foto: pexels.com

Ir sākusies pieteikšanās platību maksājumiem. No 17. aprīļa līdz 22. maijam, ar kavējuma samazinājuma sankciju līdz 17. jūnijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumu saņemšanai, aizpildot ģeotelpisko iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, ziņo Lauku atbalsta dienests (LAD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sniegtu atbalstu un atbildētu uz neskaidrajiem jautājumiem tiem, kuriem tas varētu būt aktuāli, Smiltenes novada pašvaldība piedāvā konsultācijas novada lauksaimniekiem par platībmaksājumu pieteikšanu atbalsta saņemšanai.

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Modris Apsītis informē, ka konsultācijas ikdienā ir pieejamas klātienē Raunā, iepriekš sazinoties ar uzņēmējdarbības speciālisti Initu Dzenīti un vienojoties par konsultācijas laiku. Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem šo pakalpojumu saņemt tuvāk dzīvesvietai, 2024. gada aprīlī un maijā tiks organizētas izbraukuma konsultācijas pagastu pārvaldēs. Pēc iedzīvotāju intereses un pieprasījuma var tikt organizētas papildu vizītes.

Izbraukuma lauksaimnieku konsultācijas paredzētas:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

23. aprīlī Drustos (8.00–17.00),

25. aprīlī Smiltenē(8.00–17.00),

7. maijā Apē (plkst. 9.00–12.00),

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. maijā Grundzālē (plkst. 13.30–16.00),

9. maijā Smiltenē (plkst. 9.00–15.00),

16. maijā Smiltenē (plkst. 8.00 – 17.00).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultācijām iepriekš jāpiesakās, sazinoties ar uzņēmējdarbības speciālisti Initu Dzenīti (Raunā): +371 20113942, inita.dzenite@smiltenesnovads.lv.

Lai laicīgi iepazītos ar atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību, tiešo maksājumu vispārīgiem nosacījumiem, ilgtspēju sekmējošo ienākumu pamatatbalstu, pārdalošo maksājumu, saistīto ienākumu atbalstu, agrovides, ekoshēmu, jauno VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmas un mēslošanas plāna sagatavošanu tajā, labas lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumiem, pieteikšanās kārtību LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā, izmaiņām atbalsta samazinājuma aprēķinā, lauksaimnieki un lauku uzņēmēji ir aicināti apmeklēt arī Latvijas Lauku konsultāciju centra rīkotos bezmaksas informatīvos seminārus.

Tikmēr LAD atgādina, ka 2024. gadā prasības platību un dzīvnieku maksājumu saņemšanai nav būtiski mainījušās, arī atbalsta pasākumu skaits un veidi ir tādi, kādi tie bija iepriekšējā sezonā. Arī šogad LAD iesniegumus no mazajām saimniecībām pieņems pa tālruni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.