Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būs Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena

Foto: Sandra Pētersone

Nākamajā sestdienā, 1. jūnijā, Latvijā būs Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena, kad dievnami, arī Smiltenes un Valkas novados, atvērs savas durvis apmeklētājiem, kuri vēlas sastapties ar Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviena draudze šajā dienā ir aicināta turēt savu baznīcu atvērtu viesiem no pulksten 10 rītā līdz pusnaktij, pulksten 24, kā arī piedāvāt Baznīcu nakts vakara pro­grammu (būs arī baznīcas, kas durvis vērs tikai vakarpusē).

Latvijā Baznīcu nakti un Atvērto baznīcu dienu organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”.

Organizatori skaidro, ka Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena ir garīgās kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības, izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad būs veltīta bērniem. Pasākuma norises laiks sakrīt ar Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu, ko atzīmē 1. jūnijā. Pasākumam par piemērotu šogad izvēlēti vārdi no Mateja evaņģēlija “Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dievnamos 1. jūnijā vairākas reizes dienā skanēs baznīcu zvani. Vakarā būs kopīga Tēvreizes lūgšana. Piemēram, Smiltenes luterāņu baznīca apskatei būs atvērta no pulksten 10 līdz 24. Baznīcas zvani zvanīs pulksten 12, pulksten 18 un pulksten 22.

No pulksten 19.15 līdz 20 baznīcā koncertu sniegs Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi.

Pulksten 20 un 21 varēs ekskursijā apskatīt baznīcas muzeju kopā ar gidu – mācītāju Reini Kulbergu. Pulksten 22 sāksies vakara lūgšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja – par ziedojumiem.

Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskā baznīca 1. jūnijā būs atvērta apmeklētājiem no pulksten 18 līdz 22. Priekšnesumus jau sākumā sniegs kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes “Gaismiņa” audzēkņi, līdz pulksten 20 būs radošas darbnīcas. Pulksten 21 – kopīga lūgšana. Būs arī iespēja aprunāties ar draudzes mācītāju un uzkāpt dievnama tornī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.