Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būs apskatāma TLMS “Smiltene” 75 gadu jubilejai veltīta izstāde

No 12.aprīļa līdz 13.maijam Smiltenes kultūras centrā, Smiltenes bibliotēkā, TLMS “Smiltene” būs apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” pēdējā piecgadē radīto darbu izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studija šogad svin savu 75 gadu jubileju. Tā ir viena no vecākajām studijām Latvijā kurā šobrīd aktīvi darbojās 18 dalībnieces, bet pēdējā piecgadē studijā ir darbojušies ap 40 dalībniekiem sākot no bērniem līdz sirmām kundzēm. Izstādē būs apskatāmi vairāk kā 20 dalībnieču darbi. Izstādes idejas autore TLMS ”Smiltene” izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Daiga Melnace.

Pēdējie pieci gadi studijā ir bijuši notikumiem bagāti. Ir mainījušies vadītāji, esam piedalījušās un organizējušas dažādus pasākumus, arī valstī un pilsētā ir bijuši lieli notikumi, kas ļoti ietekmējuši studijas darbību. Lai kādi vēji pūstu, mēs protam ziedēt ar saviem darbiem, kas nes mūsu kultūru. Šie darbi ir radīti balstoties tradīcijās, mācoties vienam no otra un no pieredzes bagātajiem meistariem. Šajā izstādē izliktos darbus ir radījušas dalībnieces ar dažādām prasmēm, kāda tikai nupat ir sākusi apgūt aušanas prasmes, bet kāda cita jau daudzus gadus ir daiļamata meistare. Darbi savā starpā sarunājas gluži kā ziedi skaistā pļavā.

Informāciju sagatavoja: Liene Srazdiņa, TLMS ”Smiltene” vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.