Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Burkānu raža – iepriecinoša

Šobrīd sociālajos tīklos un citviet pamanāmi dažādi sludinājumi, kur dārzeņu audzētāji atrāda, kas izaudzis, meklējot saviem produktiem realizācijas iespējas. Starp tiem arī “RUUTS” – sakņu dārzeņu audzēšanas saimniecība no Vidzemes vidienes, kas atrodas gleznainā vietā Raunas pagastā, netālu no Raunas Staburaga.

SIA “RUUTS” (no vārda roots, kas angliski nozīmē – saknes) nodibināta pirms vairākiem gadiem, šobrīd uzņēmuma lauku darbi ir Edgara Berkolta pārziņā. Kā viņš pats saka, šis ir otrais gads, kopš nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu. “Patiesībā līdz tam ar lauksaimniecību nebiju saistīts. Vairākus gadus strādāju firmā par vadītāju, kuras darbības lauks bija apkārtnes labiekārtošana. Mūsu komandā bija gan daiļdārznieki, gan bruģa ieklāšanas speciālisti. Ir patīkami braukt pa Vidzemi un apzināties, ka daudzās vietās, dažādās pašvaldībās, esam pielikuši savu roku vides labiekārtošanas darbos. Taču pienāca dzīvē tāds brīdis, kad gribējās kaut ko pamainīt. Sāku sadarboties ar Evu Branti, kurai pieredze ir tieši ar lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas iespēju meklēšanu, nevis tādu intensīvo lauksaimniecisko ražošanu. Eva bija dibinājusi uzņēmumu “RUUTS”, kuram meklēja sadarbības partnerus. Lai gan tas man bija kas jauns, nolēmu pamēģināt. Kopā domājām, kā apsaimniekot pieejamās lauksaimniecības zemes, sapratām, ka tā varētu būt dārzeņu audzēšana. Tāpēc pirmais gads man bija tāds, kurā vairāk guvu pieredzi un sapratu, kā viss notiek lauksaimniecībā,” pauž E. Berkolts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.