Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji piedalās sacensībās

Šajā reizē Kārķu BUK sacensībās Rencēnos pārstāvēja Vents Jundzītis (no kreisās), Guntars Krastiņš, Jurģis Tobīss, Oskars Veinbergs, Raitis Burkevics un Pēteris Pētersons. Foto: Zane Tobīsa

Aizvadītajā nedēļā 11. septembrī Kārķu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda (Kārķu BUK) piedalījās Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (Valmieras BUB) organizētajās sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības norisinājās Rencēnos, kur piedalījās 10 brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas ar 70 dalībniekiem. Līdzi dalībniekiem bija ieradušies arī atbalstītāji un ģimenes locekļi, kopā pulcējot līdz 150 apmeklētājiem.

Šādu sacensību mērķis ir noteikt komandu meistarību un rezultātus ugunsdzēsības disciplīnā “Izvēršanās no ugunsdzēsības automašīnas”, stimulēt komandu darbību, sniegumu uzlabošanu, trenēt praktiskās ugunsdzēsības iemaņas, kā arī popularizēt brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību un ugunsdzēsības sportu jauniešu un iedzīvotāju vidū un iesaistīt tos ugunsdzēsības sportā – brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustībā.

Kārķu komanda izcīnīja 5. vietu vīriešu komandu vērtējumā un ir saņēmusi publisku uzaicinājumu, ka nākamgad šādas sacensības varēs notikt Kārķu pusē, viņi varēs uzņemt dalībniekus savās mājās. “Tādu ierosinājumu apbalvošanas laikā izteica Naukšēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda. Savukārt mēs no savas puses apņēmāmies uzaicināt igauņu kaimiņus un pasākumam dod starptautisku skanējumu, lai pasākums izvērstos vēl plašāks,” norāda viens no Kārķu BUK dalībniekiem Pēteris Pētersons.

 “Šis pasākums ir kļuvis par tradīciju. Katru gadu tas notiek kādā citā vietā, tā ceļojam no miesta uz miestu, lai arvien vairāk cilvēku informētu, būtu zinoši par to, ko dara brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Tas ir savstarpējās saliedēšanās pasākums ar mērķi stiprināt valsts iekšējo drošību. Tās nav tikai sacensības. Mūsu doma ir apvienot sportu, mācības un aktīvo atpūtu. Ja komanda piedalās, tai automātiski ir jāpiestrādā pie inventāra, pie saskaņas un sadarbības komandā. Tas ir viss, kas būtībā arī nepieciešams. Sagatavojusies sacensībām, komanda ir gatava arī reālai darbībai notikumā,” atzīst Valmieras BUB vadītājs Egīls Kaužēns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.