Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Brīdina par krāpniekiem, kas ar pievilcīgas peļņas solījumiem cenšas izvilināt līdzekļus

Pēdējās nedēļās Latvijas iedzīvotājus intensīvāk uzrunā viltus investīciju pakalpojumu sniedzēji. Lai neiekristu krāpnieku nagos, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina pirms sadarbības ar kādu finanšu pakalpojumu sniedzēju obligāti pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visbiežāk šajos gadījumos cilvēki uzrunāti pa tālruni vai tīmeklī ieraudzījuši vilinošu investīciju piedāvājumu un, nepārbaudot pakalpojuma sniedzēju, ieguldījuši līdzekļus, kurus pēc tam vairs nav varējuši atgūt.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus. Tikai darījumos ar licencētiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

Informācija par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā pieejama FKTK tīmekļvietnē sadaļā Tirgus dalībnieki, kur norādīti reģistrētie un licencētie pakalpojumu sniedzēji no Latvijas un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā. Gadījumā, ja finanšu pakalpojumu sniedzējs nav atrodams FKTK tīmekļvietnē, pastāv liela iespēja, ka uzdarbojas krāpnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, FKTK rekomendē sadarboties ar pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmuši attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK tīmekļvietnes sadaļā Uzmanies! skaidrots, kā atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja cilvēks kļuvis par krāpnieku upuri.

Ja cilvēkam ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, jāvēršas Valsts policijā ar iesniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu nozares asociācijas tīmekļvietnē atrodami dati par krāpšanas gadījumiem četrās lielākajās Latvijā strādājošās bankās.

Informāciju sagatavoja: Airisa Ādamsone, FKTK Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.