Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bobsleja trase – mājas pagalmā

Aivis Bērziņš (no kreisās) uzņem arī ārvalstu viesus. Pavisam nesen Rūjienā viesojās žurnālists no Vācijas, kurš par bobsleja trasi uzzinājis no citiem ārvalstu medijiem. Foto: No personīgā arhīva

Kaimiņos – Rūjienā – Bērziņu ģimene ar savām rokām ir izveidojusi ap 200 metru garu bobsleja trasi, kas vijas viscaur piemājas pagalmam. Šāda bobsleja trase aizvien uzņem viesus un gūst arvien lielāku ievērību, to izmēģinājuši gandrīz visi kaimiņi, turpina braukt arī interesenti no dažādām Latvijas vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trases autors  ir Aivis Bērziņš, viņš parasti trasi sāk veidot jau rudenī. Vispirms tiek uzstādīti borti, tad trases pamatu izkaisa ar smiltīm, bet, kad to atļauj laikapstākļi, no sniega un ūdens tiekveidota pati trase.

Paštaisītā bobsleja trase Bērziņu saimes pagalmā šogad ir jau septīto sezonu. Pirmajos gados nobrauciens ir bijis vien pārdesmit metrus garš. Tomēr gadu no gada trasei tapuši klāt papildu metri un nu jau tā stiepjas teju 200 metru garumā. Tagad tā ir lieliska ģimenes izklaides vieta. Lieki minēt, ka abiem bērniem ļoti patīk.

Bērziņu ģimene ir aktīvas laika pavadīšanas piekritēji. Ziema nav šķērslis, lai nodotos sportiskām aktivitātēm, un kur nu vēl labāk, ka nekur nav jādodas prom no mājām. “Katru gadu no jauna taisu starta estakādi un pašu trasi. Tas ir azarts nu jau vairāku gadu garumā. Ideja radās, kad piedzima puika. Pirmā trase bija no grants čupas, tā bija 16 metrus gara. Tā lēnā garā ir gājis uz priekšu. Protams, mācos no savām kļūdām un taisu arvien garāku trasi,” stāsta A. Bērziņš un turpina, ka aizvadītajā gadā tika pārcelts dārza žogs par astoņiem metriem. “Tā izveidojām maigāku otro līkumu, lai kamanas mazāk zaudētu ātrumu. Veidojām arī trasei nedaudz lielāku kritumu, lai kamanām tālāka slīdamība,” viņš stāsta un dara zināmu, ka, labi uzsākot braucienu, trasē pirmajā līkumā var sasniegt pat 30 kilometru ātrumu stundā, otrajā līkumā tie būs kādi 20 kilometri stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāsta, ka šajā ziemā jau trīs reizes nācies trasi atjaunot. Skatoties, kas notiek aiz loga, viņš min, ka drīz būs klāt arī ceturtā reize, ja gaisa temperatūra pieturēsies virs nulles.

“Dabiskais ledus ir veidots uz smiltīm. Kad ir atkusnis, sakrājas ūdens, kas, iestājoties salam, atkal sasalst, tad ledus jāpiefrēzē,” atzīst A. Bērziņš.

Bērziņu ģimenes rīcībā ir viens oriģināls un divi paštaisīti bobi, kas veidoti no “Javas” blakusvāģa, bet slieces radītas no ūdens caurulēm. Šobrīd trasē var doties divi, bet jāpieliek roka un ar laiku iespējams būs arī trešais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Rūjienu iemēģināt bobsleja trasi brauc individuāli interesenti un ģimenes ar bērniem. Kā novērojis A. Bērziņš, bērni ar bobsleja kamanām parasti nobrauc dažus braucienus, tad pārsēžoties uz “ābolīšiem” vai vienkārši šļūc no trīs metrus augstās estakādes. Tas ir signāls vecākiem, ka pienācis viņu laiks sēsties kamanās, lai sacenstos, kurš tālāk aizslīdēs.

Pandēmijas ierobežojumu laikā trases saimnieks veidojis sarakstus, paredzot vienai grupiņai pusstundu braucieniem. “Visiem patīk, ka var iekāpt bobā un iztēloties, kā trasē jūtas mūsu sportisti, kas aizraujas ar renes sporta veidiem. Vienīgi daudzi nogaida, zvana un interesējas, kad kļūs, tā teikt, jaukāks laiks, bet tad jau trase nav tā labākā. Kad aukstums vai vējš, lielu interesi neizrāda. Bet šī jau ir tikai un vienīgi ziemas izklaide,” papildina A. Bērziņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.