Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Blomes pagastā skanēs Klusās mūzikas koncerts

5.augustā pulksten 20, Smiltenes novada Blomes pagastā, pļavā pie Riņģu saiešanas nama, norisināsies Klusās mūzikas koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klusās mūzikas koncertā šogad uzstāsies mūziķi, kurus saista daudzdimensionāls kopābūšanas rituāls, viņu profesija – skaņu mākslas radīšana – un tajā pat laikā cieša ģimeniska saikne.

Viņš un viņa – domubiedri, kas ikdienā dzied un spēlē, īsteno sevi mūzikā, turklāt dara to kopā. Nevis kādam vienreizējam “dziedošo ģimeņu” šovam, bet pastāvīgiem muzikāliem atklājumiem, tāpat kā gatavo brokastis un vakariņas, kā apspriež jaunākās ziņas un audzina bērnus.

Ketlina un Marko Mēgi (Cätlin UN Marko Mägi) – profesionāls mūziķu pāris no Igaunijas, šarmantās Vīlandes pilsētiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ketlina ir viena no prominentākajām figūrām igauņu tautas mūzikā, dūdu un vargāna spēles virtuoze. Akadēmiski pētījusi tautas skaņrades metodes, īpašu uzmanību pievēršot Juhanam Mākeram, aizpagājušā gadsimta dūdiniekam ar iesauku Torrupilli Juss, no viņa sacerētajām melodijām veidojot muzikālus stāstus, spēlējot tos koncertos un ierakstot albumā. Mūziķe darbojas dažādos sastāvos – “Ro:Toro”, “Torrupilli Jussi Trio”, “Duo Cätlin & Marko Mägi”, kā arī solo. Pasniedz tautas mūziku Vīlandes Kultūras akadēmijā.

Ketlinas vīrs Marko spēlē soprāna un alta saksofonus, sadarbojas ar pasaules džeza mūziķiem, kā arī vada Kultūras akadēmijas Mūzikas nodaļu un māca studentiem mūzikas teoriju.

Jāpiebilst, dūdu un saksafona duets ir reta, bet Igauņu dūdu un saksofona duets – unikāla parādība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā neviens no igauņu pāra spēlētajiem instrumentiem nav harmonisks jeb akordiāls, viņi izmantos arī dzīvo elektroniku, nekā slēpta, proti, jūsu priekšā kāds nospēlēts fragments tiks “noķerts” un atskaņots vēl un vēl, tam klāt radot brīnumainas tautas mūzikas ainavas.

Izrādās, arī Latvijā mīļi kopā dzīvo un ar mūziku profesionāli strādā cilvēki, kuru intereses sakņotas folklorā.

Kristīne Kalniņa-Kārkle un viņas brālis Edgars Kārklis kopš bērnības dziedājuši un spēlējuši mammas Annas vadītājā folkloras kopā “Ceiruleits” Līvānos. Pieaugot saikne ir tikai pastiprinājusies. Edgars un Kristīne turpina tautisku muzicēšanu “Folkvakarā”, ” ElektroFolk”, Edgars arī “Auļos”. Edgars palicis uzticīgs dūdām, akordeonam un stabulēm, Kristīne – vijolei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drīz pēc Kristīnes liktenīgās satikšanās ar Martu Kristiānu Kalniņu, sava tēva Imanta ideju tautā nesēju un iedzīvinātāju, izveidojas vairāku mūziķu apvienība “Raxtu raxti”, kurai pateicoties, Klusās mūzikas koncertā dzirdamais trio Kristīne – Edgars – Marts klausītājiem šķiet labi pazīstams.

Taču šoreiz viņu stāsts būs nedaudz citādāks – ne atpazīstamības, bet sirdi pildošas eksistenciālas saiknes vārdā dziedāta un spēlēta mūzika nes reizē senatnes spēku, iemieso neatņemamu tagadnes klātesamību un veido nākotnes virzības skici.

Trīs saiknes.
Starp cilvēku un cilvēku.
Starp mūziķi un mūziķi.
Un starp laiku laikiem, tautas gara virzību jūtot un nesot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klusās mūzikas koncerts sestdien, 5.augustā pl.20.00 Smiltenes novada Blomes pagastā, pļavā pie Riņģu saiešanas nama.

Biļetes uz vietas, pieaugušajiem 10 eiro, pensionāriem 5 eiro, bērniem bez maksas.

Uz skaistu tikšanos!

Informāciju sagatavoja: Gita Skadiņa, Blomes tautas nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.