Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Blomes pagastā būs Veselības diena

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 10 Blomes pagastā tiek organizēta Veselības diena. Pasākumu rīko Eiropas sporta nedēļas ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībniekiem būs iespēja veikt 13 kilometrus garu apli pa maršrutu Blome– “Pauri”–Stranti –“Lācīši”–Blome, izvēloties sev ērtāko un piemērotāko pārvietošanās veidu – skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu bez laika kontroles sev piemērotā tempā.

Veselības diena sāksies ar kopēju startu Blomes centrā. Arī maršruta noslēgums būs Blomes centrā, kur pēc veiksmīgi aizvadītām stundām kustībā, katrs dalībnieks tiks arī pie kādas veicināšanas balvas.

Kā stāsta pasākuma koordinatore Monta Konstante, šāds pasākums tiek rīkots pirmo reizi ar mērķi aktualizēt dažādas sportiskās aktivitātes Blomes pagastā. “Mūsu pagastā ir gana aktīvi iedzīvotāji, bet mūsu ideja ir piedāvāt vēl vienu aktīvu dienu, kuru pavadīt visiem kopā, līdztekus tam baudot skaisto rudens laiku un pārmaiņas dabā. Koku lapas jau iekrāsojas košās krāsās, un kur vislabāk redzēt šo skaistumu, ja ne izmetot kādu loku dabā. Turklāt pavadīt dienu tā, kā pašam vislabāk patīk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varbūt jaunajām māmiņām tā būs došanās pastaigā ar bērnu ratiņiem, kādam citam labāk patīk braukt ar velosipēdu vai skriet. Tā ir katra brīva izvēle, nevis kāds konkrēts sporta veids. Pats galvenais ir nākt ārā no mājas un kustēties. Galvenais ir izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, un viss būs kārtībā,” uzsver Monta un aicina uz pasākumu kā pieaugušos, tā bērnus, jo arī viņiem, dodoties maršrutā ar velosipēdiem, ieplānotais maršruts būs pa spēkam.

Maršruts veidots tā, lai apmeklētājiem būtu iespēja pa ceļam apskatīt interesantākās vietas pagastā, tostarp Strantes dzirnavas un “Lācīšu” mājas, kur garāmgājējus sveicina izgrebtu lāču figūras. “Galvenais uzsvars bija uz to, lai šis būtu apļveida maršruts. Tas ir viegli pieveicams pa zemes ceļu un ir ērts kā kājāmgājējiem, tā riteņbraucējiem. Nākamajā gadā jau tiks piedāvāts cits maršruts,” pamato M. Konstante un dara zināmu, ka šāda pasākuma organizēšanā ir iesaistīti vairāki vietējie iedzīvotāji, viņu vidū arī pagasta pārvaldnieks Gaidis Bogdanovs.

Uz pasākumu vēlama iepriekšēja pieteikšanai. (Montas telefona numurs saziņai 29441700.) Vairāki dalībnieki ir jau pieteikušies un vēl daudzi jau sākuši interesēties par pasākumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.