Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Blomes bibliotēka iedvesmo lasīt

Foto: no Evitas personīgā arhīva

Blomes bibliotēkā tiek veikts nozīmīgs darbs sadarbībā ar Blomes pamatskolas pedagogiem, lai bērniem mācītu lasīt un uztvert lasīto. Tāpēc jo lielāks prieks, ka 2024.gadā būs iespēja īstenot ideju par mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēkā “Blomes bibliotēkas bērnu lasītavas modernizācija”, piesaistot “Iedvesmas bibliotēka” projekta atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada bibliotēka šovasar sagatavoja pieteikumu “Blomes bibliotēkas bērnu lasītavas modernizācija” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības projekta “Iedvesmas bibliotēka” konkursam. Piesaistot šī projekta atbalstu, Blomes bibliotēkā ir iecere modernizēt, izremontēt bērnu lasītavas telpu, to aprīkot ar funkcionālām, radošai bibliotēkas videi piemērotām mēbelēm un interaktīvās tehnoloģijas iekārtu, telpai kļūstot par gaišu, mājīgu, siltu, drošu, apmeklētājiem draudzīgu vidi. Ar lielu prieku uzņēmām ziņu, ka projekts ir atbalstīts un 2024.gadā Blomes bibliotēkā būs iespēja īstenot ideju par mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēkā – mūsdienīgi iekārtot un aprīkot bērnu lasītavu.

Kā liecina pētījumi, bērnu lasītprasme Latvijā ir patiešām kritiska un šobrīd tiek izstrādāts vērienīgs plāns, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu bērnu un jauniešu lasītprasmi. Taču Blomes bibliotēkā jau tagad sadarbībā ar Blomes pamatskolas pedagogiem tiek veikts nozīmīgs darbs, lai bērniem mācītu lasīt un uztvert lasīto. Jau otro gadu Evita Bormane aktīvi strādā ar bērniem, vadot lasīšanas stundas bibliotēkā. Viņa gatavojas šīm lasīšanas stundām (uzdevumi, darba lapas par izlasīto, kā pārrunāt un atstāstīt izlasīto u.c.), kuras notiek mācību gada laikā dažādām klasēm un katru nedēļu. Pie tam, pedagogi atzīst, ka pateicoties Evitas skaļās lasīšanas stundām bibliotēkā, jūtami uzlabojusies un nostiprinājusies bērnu lasītprasme un lasītprieks.

Blomes pamatskolas skolotājas ir sajūsminātas par bibliotēkas darba rezultātiem un dalās iespaidos: “Blomes pamatskolas skolēniem pagasta bibliotēka ir viena no mīļākajām vietām skolā. Tā ir interesanta kopā būšanas vieta. Te bērni jūtas kā mājās, te ir patīkami, omulīgi, interesanti un sirsnīgi, jo allaž bērnus sagaida laipna, mīļa bibliotekāre Evita Bormane, kura prot atrast laiku, lai ar katru mazo un lielo lasītāju parunātos, lai uzklausītu viņa domas par izlasīto un ieteiktu jaunu, interesēm atbilstošu grāmatu. Evita pati ir tā, kas izstaro gaismu, kas ar dvēseles siltumu sagaida ikvienu, iedodot līdzi savu dzīves gudrību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu bibliotekārei rūp skolas bērnu lasītprasme. Evita nemitīgi rod jaunas idejas, lai ieinteresētu bērnus lasīt, lai uzlabotos visā valstī tik sasāpējušais jautājums – bērnu lasītprasme. Bibliotekāre regulāri sadarbojas ar bibliotēku Smiltenē, lai Blomes bērniem būtu pieejama saistoša, interesanta un aktuāla lasāmviela.

Katru nedēļu 1.-4.klašu skolēniem ir atvēlēta viena stunda lasītprasmes pilnveidošanai. Evita šo stundu ir izplānojusi tik pamatīgi, ka pat klases lielākais delveris nemanāmi tiek ievilkts lasīšanas prasmes pilnveidē. Šīs stundas ir interesantas, daudzveidīgas un ļoti radošas. Bērni tiešām ar aizrautību darbojas visas 40 minūtes. Viņi zina, ka par labi padarītu darbiņu tiks pie balviņas. Bērniem tas ir svarīgi, un Evita prot motivēt un iepriecināt bērnus.

Uz bibliotēku pie Evitas bērni dodas ar prieku. Arī pēcpusdienās bibliotēkā ir kā bišu stropā, jo te var ar draugiem uzspēlēt spēles un vienkārši pabūt kopā. Evita ir atsaucīga, viņai droši var lūgt palīdzību. Viņa prot gan bērnus, gan pieaugušos iesaistīt visā, kas dod enerģijas lādiņu. Tās ir dažādas radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem, kuras vienmēr ir rūpīgi izdomātas un tēma pieskaņota tuvojošiem svētkiem. Tieši Evitas individuālā pieeja katram lasītājam, izpalīdzība, darba mīlestība un entuziasms mums ikvienam – gan lielam, gan mazam Blomes pagasta iedzīvotājam, atver durvis uz šo mājīgi iekārtoto satikšanās vietu. Blomes pagasta bibliotekāre Evita Bormane ir īstena gaismas nesēja mūsu pagastā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties “Iedvesmas bibliotēkas” projekta atbalstam, Blomes bibliotēka 2024.gadā piedzīvos vides modernizāciju, radot bērnu lasītavu par modernu, mūsdienīgu un radošu vidi, veidojot bibliotēku par nozīmīgu kultūras un radošas darbošanās telpu bērniem un jauniešiem. Lai izdodas!

Inta Mežule, Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.