Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijusī valcēniete Inga Miezīte izstāda savus akvareļus Valkas novadpētniecības muzejā

Foto: No “Facebook”

Rīt, 30. septembrī, pulksten 13, Valkas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē novadniece Inga Miezīte aicina uz akvareļu izstādes “Satikšanās” atklāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Miezīte 1986. gadā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla apstrādes nodaļu. Pēc tam studējusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes Vizuālās mākslas un mākslas vēstures nodaļā. To absolvējusi 2000. gadā. Pēc studijām viņa savu dzīvi saistījusi ar Cēsīm.

Valkas novadpētniecības muzeja Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītājas Ligitas Drubiņas sagatavotajā informācijā plašsaziņas līdzekļiem minēts, ka izstādēs I. Miezīte piedalās kopš 1987. gada. Tās galvenokārt ir bijušas grupu izstādes Rīgā, Cēsīs un Valkā. 2002. gadā Cēsu izstāžu namā Inga savus apgleznotos zīdus eksponēja kopā ar draudzenes gleznotājas Elgas Grīnvaldes darbiem. Elga saka: “Pateicoties Ingai, esmu gleznotāja. Mūsu draudzība ilgst no ceturtās klases 1. septembra un turpinās vēl aizvien. Inga Miezīte ir augstas klases profesionāle savā profesijā (mākslas vēstures pasniedzēja). Bet viņas lielā mīlestība ir akvareļgrafika. Tikai viņai raksturīgā izkoptā līniju vijīgās grafikas noskaņas apvienojas ar caurspīdīgiem ūdens krāsu pārklājumiem. Akvareļtehnika prasa meistarību un pacietību.”

I. Miezītes akvareļi izmantoti viņas tēva Vitālija Lozdas (1940‒1984) dzejoļu grāmatai, kuras nosaukums arī ir “Satikšanās” (2015).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde būs apskatāma līdz 28. oktobrim (ieskaitot).

Uzziņai

no pirmdienas, 2. oktobra, Valkas novadpētniecības muzejs pāriet uz ziemas darbalaiku – pirmdienās – piektdienās no pulksten 10 līdz 17; sestdienās no pulksten 10 līdz 16.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.