Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijušais ēdinātājs un Valgas pašvaldība strīdas par naudu

“Gurmann OÜ” vadītāja Svetlana Sopi, nesaņemot atbildes no pašvaldības vadības, 16. un 17. novembrī devās protestēt uz Valgas pagasta pašvaldības ēku. Foto: No personīgā arhīva

Lai gan Valgas bērnudārzos kopš novembra sākuma ir jauns ēdinātājs, bijušais pakalpojumu sniedzējs “Gurmann OÜ” un Valgas pašvaldība turpina strīdēties par rēķinu apmaksu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Monika, lūdzu, samaksā pēdējos bērnudārzu ēdināšanas rēķinus. Savu darbu izdarījām godīgi un gaidām izlīgumu. Mani darbinieki gaida algu. Kāpēc neviens neveic pārrunas?” Nesen ar šādu plakātu pašvaldības vestibilā divas dienas, 16. un 17. novembrī, stāvējusi Svetlana Sopi, uzņēmuma “Gurmann OÜ” vadītāja.

Valgas pašvaldības vadītāja Monika Rogenbauma pastāstīja, ka saskaņā ar līgumu starp pašvaldību un “Gurmann OÜ” rēķinu apmaksas termiņš noteikts 21 diena. Pēc viņas teiktā, pēdējā rēķina apmaksas termiņš vēl nav pienācis.

“Pašvaldība ir apmaksājusi “Gurmann OÜ” visus rēķinus, kuriem ir pienācis apmaksas termiņš,” skaidroja M. Rogenbauma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M. Rogenbauma piebilda, ka “Gurmann OÜ” ilgstoši nav pildījuši savas saistības pret Valgas pašvaldību, proti, nenomaksāja parādus par komunālajiem izdevumiem izmantotajās pašvaldības telpās.

“No maija rēķina samaksāti tikai 184,07 eiro, 453,85 eiro atstājot nenomaksātus, turpmākos rēķinus uzņēmums nav apmaksājis nemaz. Kopš šī gada jūnija uzņēmuma parādsaistības pašvaldībai veido 6055,68 eiro. Uzņēmums nav ievērojis rēķinu apmaksas termiņus, tādēļ pašvaldībai ir tiesības pieprasīt kavējuma naudu. Tāpat, pamatojoties uz līguma ārkārtas izbeigšanu, mums jāapsver iespēja iesniegt prasību par zaudējumu atlīdzību,” piebilda M. Rogenbauma.

“Esmu piedāvājusi vairākus laikus, lai tiktos ar Svetlanu Sopi, taču neviens viņai nebija piemērots, kamēr viņas izvēlētie laiki nederēja man lielās noslogotības dēļ,” paskaidroja pašvaldības vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Sopi nenoliedza, ka uzņēmumam ir iekrājies parāds: “Es ierosināju pašvaldības vadītājai un galvenajai grāmatvedei to atvilkt no pēdējā rēķina, tomēr atbildi nesaņēmu. Pēdējā laikā neesmu saņēmusi atbildes uz vēstulēm, zvaniem, īsziņām, neviens pie manis nepienāca, kad stāvēju pašvaldības vestibilā.”

“Esmu dusmīga, jo pusgadu bez rezultātiem ar pašvaldību mēģināju pārrunāt situāciju. Situācija uzņēmumā kļuva arvien sliktāka cenu kāpuma dēļ. Pašvaldības atbildes vienmēr bija noraidošas. Nevienam nav ne jausmas, ar kādām grūtībām mēs saskārāmies un kā tās pārvarējām. Ja mums būtu dota iespēja un sniegts finansiāls atbalsts, mēs turpinātu strādāt,” piebilda uzņēmuma vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.