Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar novadnieci – rakstnieci Gunitu Krilovu

Gunita Krilova. Foto: No “Facebook”

Smiltenes bibliotēka 30.martā plkst.16.00 aicina uz tikšanos ar novadnieci – rakstnieci Gunitu Krilovu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019.gada nogalē iznāca Gunitas Krilovas pirmais romāns “Driftā tikai lēdijas”. Pēc grāmatas atvēršanas svētkiem Vija Kilbloka, “Apgāda Zvaigzne ABC” īpašniece, par šo romānu teica atzinīgus vārdus: “Spoža debija – “Driftā tikai lēdijas”! Atcerieties šo vārdu – Gunita Krilova, jūs par viņu vēl dzirdēsiet…”. Pēc diviem gadiem – 2021.gada oktobrī tika izdota Gunitas otrā grāmata “Cukursaldā”.

Gunita Krilova (dzimusi Sovere) 2001.gadā absolvējusi Smiltenes ģimnāziju, pēc tam mācījusies ekonomiku Rīgas Tehniskajā universitātē un komunikācijas zinātni Latvijas Universitātē. Šobrīd viņa strādā organizācijā Mammamuntetiem.lv par redaktori, ar vīru audzina trīs meitas. Savos darbos viņa risina attiecību jautājumus dažādos slāņos – partnerattiecībās, vecāku un bērnu attiecībās, attiecības draudzeņu starpā un attiecības cilvēkam pašam ar sevi. Gunita stāsta: “Rakstīšana ir veids, kā varu ieskatīties gan pati sevī, gan cilvēkos sev apkārt, un laikmetā, kurā dzīvoju. Nereti lasītāji atzīstas, ka manu grāmatu varoņos saredz sevi. Tā ir liela atzinība, ja mani darbi uzrunā un liek padomāt”.

Par savu jauno romānu Gunita saka: “Romānā “Cukursaldā” daudz tiek aprakstīts grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laiks. Man bija ļoti svarīgi runāt par to diezgan tieši, lai, no vienas puses, es varētu norunāt no sevis pašas piedzīvoto trauksmi, un, no otras puses, iedrošinātu citas jaunās māmiņas, pirmkārt, ieklausīties savās sajūtās, nemānīt sevi, ka viss ir lieliski, atzīt savas bailes un nezināšanu, un, otrkārt, – mudinātu viņas lūgt palīdzību. Otrs temats, kas iezīmējas romānā, ir jauktās ģimenes, bērni, kas aug kopā tikai ar vienu no vecākiem. Lai arī romāna varoņiem nav prototipu, saņemot jau pirmās atsauksmes no lasītājiem, dzirdu, ka ļoti daudz sieviešu (un arī daži vīrieši) ir saskārušies ar līdzīgām izjūtām savā dzīvē.” 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās ar Gunitu Krilovu notiks Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus – “zaļajā režīmā” (apmeklējums maskās un uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, bērniem līdz 17 gadiem – bez sertifikāta).

Lūdzam pieteikties pa tālruni 64773030 vai 26449145 līdz 30.martam (ieskaitot).

Pasākuma laikā tiks fotografēts.

Informāciju sagatavoja: Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.