Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bezmaksas mācības sievietēm IT jomā

Foto: pixabay.com

Šajā rudenī biedrība “Riga TechGirls” jau trešo reizi īstenos uzņēmuma “Google” veidoto apmācību programmu sievietēm “Work in Tech” ar mērķi palīdzēt sievietēm kopā ar mentoriem apgūt informācijas tehnoloģiju (IT) pamatprasmes un veicināt pārkvalificēšanos. Pieteikšanās apmācību programmai “Work in Tech” noritēs no 30. augusta līdz 23. septembrim. Savukārt mācības sāksies 10. oktobrī un turpināsies trīs mēnešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc programmas absolvēšanas organizatori dalībniecēm nodrošinās atbalstu un konsultācijas atbilstoša darba atrašanai nozarē. Dalība mācībās ir bez maksas un pieejama 200 dalībniecēm.

Līna Marta Sarma “Riga TechGirls” valdes locekle informē “Ziemeļlatviju”, ka apmācību programma “Work in Tech” paredzēta sievietēm, kuras vēlas iegūt kvalifikāciju IT nozarē, kā arī uzsākt vai turpināt darbu ar IT saistītā jomā. Sertificēto programmu “Work in Tech” izstrādājis uzņēmums “Google”, tā sastāv no pieciem kursiem, un to iespējams apgūt platformā “Coursera”. Programmas dalībniecēm tiek nodrošināta piekļuve virknei praktisku uzdevumu, dodot iespēju apgūt IT sistēmu izveides un atbalsta funkcijas vidē, kas ļoti līdzīga reālās dzīves situācijām un ir nozīmīga veiksmes atslēga darbam IT vidē.

“Šī ir jau trešā reize, kad notiek apmācību programma “Work in Tech”, un kopumā programmu līdz šim beigusi 121 dalībniece. 75% no viņām pēc mācībām ir mērķtiecīgi devušās tālāk IT nozarē, uzsākot darba gaitas tajā vai turpinot apmācības programmēšanā. “Riga TechGirls” šajā programmā nodrošina savu mentoru atbalstu, kas palīdz dalībniecēm individuāli sagatavoties intervijām un darba pieteikumiem. Papildus tam organizējam dalībniecēm sesijas ar IT uzņēmumu pārstāvjiem, kurās viņi pastāsta, ko dara uzņēmums, kādas ir pieejamās vakances un kādus pieteikumus uzņēmumā visbiežāk akceptē,” stāsta Līna Marta Sarma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apgūstot mācību programmu, dalībnieces varēs darboties tādos amatos kā sistēmu analītiķe, IT atbalsta speciāliste, datubāzu administratore, IT tehniķe, datoru speciāliste u. c.

Lai pieteiktos mācību programmai “Work in Tech”, dalībniecei jābūt:

  • vismaz 18 gadu vecai;
  • motivētai atrast darbu IT nozarē vai pārkvalificēties;
  • gatavai no oktobra līdz decembrim apgūt sistēmu administratora profesijai nepieciešamās tehniskās zināšanas un veltīt mācībām vismaz 10 stundas nedēļā;
  • gatavai apgūt mācību vielu videoformātā angļu valodā ar papildu subtitriem krievu valodā, ja nepieciešams;
  • spējīgai pacietīgi sasniegt izvirzītos mērķus un plānot laiku, lai tos sekmīgi sasniegtu;
  • gatavai sadarboties komandā un uzklausīt kritiku, lai efektīvi strādātu;
  • zinātkārai un ieinteresētai apgūt visu jauno un paplašināt redzesloku;
  • jāapsver iespēja izvēlēties sistēmu administratores karjeru un pēc mācību beigām jābūt gatavai meklēt pirmo darba pieredzi šajā jomā;
  • jāuztver sarežģītu situāciju risināšana ar aizrautību.

Reģistrācijas forma šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.