Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bez valsts budžeta līdzfinansējuma, iespējams, slēgs tranzīta satiksmi

Aizvadītā gada vasarā Valkas pilsētas tranzītielā pa Zemgales ielu, posmā no Rīgas ielas līdz Raiņa ielai, uzsākās vērienīgi pārbūves darbi cerībā, ka tos pabeigs šogad. Taču labie nodomi ir zem jautājuma zīmes, – ja netiks piešķirts valsts budžeta līdzfinansējums, darbi var neturpināties. Foto: Ingūna Johansone

Gadījumā, ja Satiksmes ministrija neatradīs iespēju piešķirt valsts budžeta līdzfinansējumu aizvadītajā gadā uzsāktās tranzītielas Valkas pilsētā pa Zemgales ielu, posmā no Rīgas ielas līdz Raiņa ielai, pārbūves pabeigšanai, tad novada pašvaldība būs spiesta pieņemt drastisku lēmumu – šogad pilsētā slēgt tranzīta satiksmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Attīstības un projektu daļas vadītāja Gunta Smane informē, ka novada pašvaldībai tranzīta ielas būvdarbu pabeigšanai 2023. gadā nav iespējams saņemt aizdevumu Valsts kasē, jo aizdevumu programma pašvaldību autoceļu pārbūvei 2023. gadā nav paredzēta. Šogad kopējais nepieciešamais finansējums būvdarbiem ir 628 877 eiro. Novada pašvaldība Satiksmes ministrijai lūdza 2023. gadam piešķirt 440 214 eiro. Turklāt novada pašvaldība domes sēdē ir pieņēmusi lēmumu par līdzfinansējumu 188 663,66 eiro apmērā, kas no kopējā finansējuma ir 30 procenti. Pašvaldība par novada budžeta līdzekļiem ir izstrādājusi būvprojektu, kā arī apmaksā autoruzraudzību un būvuzraudzību.

“Novada pašvaldība 2022. gada 30. decembrī saņēma Satiksmes ministrijas vēstuli, kurā ministrija informē, ka ir izvērtējusi Valkas novada pašvaldības 2022. gada 29. jūlija iesniegumu par iespēju līdzfinansēt projekta “Tranzīta ielas Valkas pilsētā pa Zemgales ielu, posmā no Rīgas līdz Raiņa ielai pārbūve” iekļaušanu valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmā 2023. gadā. Novada pašvaldības projekta iesniegums atbilst noteikumos noteiktajiem kritērijiem, taču valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirtais finansējums pilsētu tranzīta ielu atjaunošanas līdzfinansēšanai ir nepietiekams minētā projekta atbalstam 2023. gadā,” skaidro G. Smane.

Novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst, ka pat nepieļauj iespēju nesaņemt nepieciešamo valsts budžeta līdzfinansējumu, lai pieliktu punktu tranzītielas būvniecības darbu pabeigšanai. Būvdarbu veicējs SIA “ACBR” aizvadītajā gadā Zemgales ielas posmā no Rīgas ielas līdz Raiņa ielai izbūvēja asfalta pirmo kārtu. Asfalta otro un trešo kārtu un ietvju izbūvi paredzēts pabeigt šī gada pirmajā pusē.

“Redzam, ka kopš karadarbības sākuma Ukrainā satiksmes intensitāte iepriekšminētajā ceļa posmā ir pieaugusi. Acīmredzot loģistikas ceļi ir mainījušies, jo pieaudzis tieši smago kravas mašīnu skaits. Šī ceļa rekonstrukcija ir ļoti nozīmīga, vēl jo vairāk, jo tas ir oficiāls Eiropas transporta tīkla – TEN-T –  ceļš,” uzsver V. A. Krauklis. Viņš tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu, lai aktualizētu jautājumu par tranzīta ielas pārbūves projektu. Novada pašvaldībai ir iecere J. Vitenbergu uzaicināt vizītē uz Valku, lai ministrs iepazītos ar esošo situāciju uz vietas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.